Haber Detayı
12 Temmuz 2017 - Çarşamba 14:21 Bu haber 728 kez okundu
 
1 DOLARA VATANLARINI VE İNANÇLARINI SATTILAR!
Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ'cü hainler 1 dolara inançlarını, milletini, vatanı, ruhlarını, üniformalarını sattılar " dedi.
GÜNDEM Haberi
1 DOLARA VATANLARINI VE İNANÇLARINI SATTILAR!

15 Temmuz anma etkinliğinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, etkinliklerin 81 ilde 16 Temmuz sabahına kadar süreceğini dile getirdi.

15 Temmuz anma etkinliğinde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, etkinliklerin 81 ilde 16 Temmuz sabahına kadar süreceğini dile getirdi. Yıldırım, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup da darbe yaşamayan kimse yok. FETÖ'cü hainler 1 dolara inançlarını, milletini, vatanı, ruhlarını, üniformalarını sattılar " dedi.

SETA Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu'nda konuşan Başbakan Binali Yıldırım, "Darbe görünümlü işgal girişimi milli destana dönüştü" dedi. "Bu ülkede darbe girşimi görmemiş insan yok" diyen Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasınn satır başları şöyle:

Umut ediyorum ki 15 Temmuz 2016'dan sonra dünyaya gelen yavrularımız bir daha böyle acı olaylar yaşamasın. Nasıl terör örgütlerinin iyisi kötüsü yoksa darbenin de iyisi kötüsü olmaz. Ama Türkiye bu toprakların şimdiye kadar gördüğü en vahşi, en hain darbe girişimiyle karşılaştı 15 Temmuz'da. Şehitlermizi anma etkinlikleri 81 ilde 16 Temmuz sabahına kadar sürecek. Hainler bir dolara üniformalarına, inançlarını, bayraklarını sattılar. O gece Anadolu'nun her köşesinde meydanlara inen yalnız millet olma şuurunu ortaya koymadı. O milyonlar ülkesiyle kurduğu aidiyetin boyutunu cümle aleme gösterdi.

Art arda bombalar yağarken, alçak uçuşlarla, sonic patlamalarla şehirdeki binaların camları aşağı inerken milletin korkacağını hesap ettiler ama çok yanıldılar. Birbirlerini o güne kadar tanımamış insanlar ölümüne kardeş oldu. O gece milletimiz Türk milletinin gücünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdiği gündür.

KİMSE MERAK ETMESİN...

Kimse merak etmesin, buradan açıkça söylüyorum. Bu hainler hak ettikleri cezayı hukuk içerisinde alacaklar. Bunların pişkin, pişkin arsızca masum rolü oynamalarından hiç ama hiç kimse etkilenmesin. Milletimizin, özellikle de şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin gönlü ferah olsun. Meclis'i bombalayan, Özel Harekatı bombalayıp 53 şehidimizi verdiğimiz o manzarayı yaşatan... 'Biz bir şeyden haberdar değildik, teröristlerle savaşıyoruz zannettik' yalanları, saçmalıkları kendilerini kurtaramayacak.

Hiçbir devlet kendisine sadakat göstermeyenlerle çalışamaz, bu genel bir kuraldır. İki Almanya birleştiği zaman, bir gecede Almanya 500 bin devlet çalışanını kapının önüne koydu, kimse Almanya'ya 'niye böyle yaptın?' demedi.
Ana muhalefetin, adalet adı altında FETÖ'cüleri masum gösterme çabalarına bugünlerde milletçe şahit oluyoruz. 

15 Temmuz'u kontrollü darbe diye niteleyenler baktı ki tutmadı, tornistan yaptı, şimdi 20 Temmuz darbesi diye bir şey icat etti. Bu akıl tutulmasıdır. Türk siyasi tarihine, bu örgütün ortaya çıktığı 1966'dan beri bakın, bu örgütle mücadele eden iki dönem vardır; birisi rahmetli Erbakan'dır, diğeri de AK Parti iktidarı, Recep Tayyip Erdoğan'dır. Onun dışındaki siyasi liderler, hep örgütle iyi geçinmişlerdir.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1, DOLARA, VATANLARINI, VE, İNANÇLARINI, SATTILAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937