google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 11:46 Bu haber 1644 kez okundu
 
2019 SEÇMEN SANDIK SORGULAMA SAYFASI
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde nerede oy kullanacağım. YSK sandık sorgulama ekranı ile nerede oy vereceğim sorusuna online yanıt alabilirsiniz. Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
2019 SEÇMEN SANDIK SORGULAMA SAYFASI

31 Mart yerel seçimleri için artık son günlerin içindeyiz. Yerel seçimlerde oy verebilmek için YSK seçmen sandık sorgulama işlemini internetten online yapabilirsiniz. Nerede oy kullanacağım? sorusunun yanıtı YSK sandık sorgulama ekranında. Bunun için yapmanız gereken sadece T.C. numaranız ile sorgulama yapmak. Anında yerel seçimlerde oy vereceğiniz okulu ve sandık numarasını öğrenebilirsiniz.

Peki YSK sitesinden online seçmen sandık sorgulama işlemini nasıl yapacaksınız? YSK yurt içi seçmen sorgulama sitesinin adresi nedir? Bunun için yapmanız gereken aşağıdaki fotoğrafa tıklamak. YSK'nın resmi sitesindeki seçmen sandık sorgulama ekranına buradan ulaşacaksınız.

YSK SEÇMEN SANDIK SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN

YSK sandık sorgulama ekranına girdiğinizde önünüze yukardaki gibi bir ekran gelecek. Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve TC kimlik numarınızı yazdıktan sonra resim doğrulama kısmında gördüğünüz harf ve rakamları yazın. Ardından sorgula tuşuna basın. Nerede oy vereceğim sorunuzun yanıtı anında önünüze gelecek. Oy vereceğiniz yerisecmen.ysk.gov.tr/yskadresinden olduğu gibi e-devletten de yapabiliyorsunuz.

Seçimde oy vermek için gereken belgeler neler? 
Son günlerde ortalıkta çipli kimlik kartı olmayanların oy veremeyecekleri söylentisi dolaşıyor. YSK sitesinden yaptığı açıklamada bunun doğru olmadığını bildirdi. Referandumda T.C. numaralı nüfus cüzdanıyla olduğu Geçici Kimlik Belgesi, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliklerle de oy kulanılabiliyor.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: 2019, SEÇMEN, SANDIK, SORGULAMA, SAYFASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937