google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
03 Aralık 2021 - Cuma 18:59 Bu haber 10469 kez okundu
 
4 ARALIK GÜNEŞ TUTULMASI VE BURÇLARA ETKİSİ
Astrolog, yazar Filiz Cansever 4 Aralık'ta gerçekleşecek Yay Yeniayı ve güneş tutulmasının burçlara olan etkisini haberdesifre.com'a anlattı.
YAŞAM Haberi
4 ARALIK GÜNEŞ TUTULMASI VE BURÇLARA ETKİSİ

4 Aralık’ta Yay burcunun 12. derecesinde Güneş tutulması yaşayacağız. Bu güneş tutulması 2021’in son tutulması olması olacak. Hatta son yıllarda özellikle son 2 yıl içinde yaşadığımız ama bir türlü sonlandıramadığımız birçok şeye son nokta koymamızı isteyecek. Diyen Astrolog, yazar Filiz Cansever 4 Aralık'ta gerçekleşecek Yay Yeniayı ve güneş tutulmasının burçlara olan etkisini haberdesifre.com'a anlattı.

Astrolog Cansever, "Her ne kadar güneş tutulmaları yeni başlangıçlar olsa da, güney ay düğümünün kadersel etkileri olan bitirme, sonlandırma etkileri olacaktır. Zaten tutulmalar kadersel olayları tetikler. Olumlu ya da olumsuz. Bu bizlerin bakış açısına göre değişir. Şems’in dediği gibi: Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?"

6 ay kadar etkileri devam edecek olan bu tutulmanın asıl etkilerini 1 ay öncesinden hmeye, yaşamaya başladık bile. Önemli olayların başlangıçları ya da bitişleridir bu durum. Düşünceler, inançlar, inandığınız ve önem verdiğiniz değer yargılarınız, farkındalığınız sorguya tabi tutulabilir. Ve artık bazı düşünce ya da alışkanlıklarınızın size faydası olmadığını gözlemlersiniz.

Bu tutulmada Merkür ve Uranüs ve pek tabi Plüton da oldukça etkili olacak ve bizi sallayacak. Aslında kötü anlamdan ziyade bizim gözümüze bazı şeyleri sokacak ve yapamadıklarını yap ve değiş diyecek.

Ayrıca 1-10 aksında Jüpiter Mars’ın bir kare açısı var. Bu da bizi kariyer noktasında ve kendi alacağımız kararlar doğrultusunda zorlayacaktır. Öne çıkma, hedeflerimiz, kariyer ve iş hayatınız, patronlarınızla olan ilişkilerinizde bazı krizler ya da sıkıntılar diyelim yaşanabilir. Bu dönem çok fazla diklenmeyin derim. Olayları akışa ama kendinizi kontrolde tutarak duygu ve düşüncelerinizin efendisi olarak yaşamaya çalışın. Panik yapmayın, ani kararlar almayın ve sakinliğinizi koruyun. Sadece gözlemleyin ve kendinize ‘’ şuanda benim görmem gereken ve değiştirmem gereken neler var diye sorun’’

Şimdi bu tutulma yay burcunda ve güney düğümünün eşliğinde olacağı için, yay burcunun gölge yanlarını da ortaya çıkaracaktır. Nedir yay burcunun gölge yanları? Fanatikleşme, abartma, taşkınlık, verilen sözlerin yerine gelememesi, biraz patavatsızlık, karşımızdaki kişilere hayır diyemediğimiz için yaşayacağımız zorluklar. Önemli olan bu dönem ve 6 aylık süreçte sorumluluklarımızdan kaçmamak gerektiği. Tartışmalardan uzak kalmak gerek. Özellikle, siyaset, din, hukuksal meseleler aman derim.

Konun başında Merkür’ünde bu tutulmada etkisi var dedik. Çünkü kavuşum yapmakta. Buda özellikle, ticaret, iletişim, seyahat, akademik konularda dâhil olmak üzere hareketlendirecektir.Bu nedenle iletişim şeklinize dikkat edin. İletişim aletleri ile de alakalı sorunlar yaşanabilir. Mesela paylaşımlarda yanlışlıklar, e-maillerde sıkıntılar, eğitimde zorlanmalar olabileceği gibi, aklınıza gelen bazı fikirlerinizi uluorta paylaşırsanız çalınma riski de olacaktır. Tabi siber saldırılara ve uluslararası ticaret mevzularına da dikkat çekiyor. Bu durum bazı düzenlemeler, yasalarda değişimlerde olabilir demektir.

Haritanın yükseleni Oğlak burcu. Bu bizim ayaklarımızın yere sağlam basması ile ilgilidir. Sabırla ve düzenle ilerlemekle ilgilidir. Herhangi bir anlaşma, sözleşme, imzalar atılacaksa dikkat edilmeli.

Birde Uranüs’ten bahsetmiştik. Uranüs’ün açıları, ekonomide hala dengesizliklerin olabileceğini ve doğal afetlere de dikkat etmemiz gerektiğini hatırlatıyor bizlere. Uranüs, teknoloji, bilimsel gelişmeler, isyanlar, baş kaldırılar, ani değişimler ve skandallarla ilgili olduğu için, teknoloji yatırım gibi gelişmeleri arttırırken bazı siyasi skandalları da gündeme getirebilir. Grevler başlayabilir bu 6 aylık süreç içerisinde.

Yay burcundaki Güneş tutulmasından en çok değişken burçlar Yay, Balık, İkizler, Başak etkilenirken, haritalarında 12 derece değişken burçta vurgusu olanlar daha yoğun etki alacaklar.

YÜKSELEN KOÇ

Güneş tutulmasını 9. Evinizde yaşayacaksınız. Yani yurt dışı işler, eğitim, akademik konular, hukuksal meseleler, seyahat, hayata bakış açınızda. Bu konularla ilgili yapmanız gereken ama ertelediğiniz neler varsa son noktayı koymak ve hayatınızda yeni bir sayfa açmak için harekete geçeceksiniz demektir bu. Tabi bu kararları almanız için hayat size bazı olayları sunacaktır. Hayata bakışınızda köklü değişimler yaşayabilirsiniz. Kafanızda birçok sorgulama yapacaksınızdır. Deli sorular döner bu dönem kafanızda. Uzmandan destek alabilirsiniz. Bunun yanında yeni bazı oluşumlarda yaşayabilirsiniz. Özellikle yabancı dil, sosyal medya paylaşımları ve uygulamaları. Aslında hukuksal anlamda yeni yaptırımlar içinde uygun dönem diyebiliriz.

YÜKSELEN BOĞA

Sizlerin 8 evi etkilenecek. Yani ortak kazançlarınız, finansal konularınız, vergi, prim, nafaka gibi durumlar gündeminiz olacaktır. Artık ortak kazançlarınızda ve kazançlarınızla alakalı bazı sonlanmalar ve yeni başlangıçlar var hayatınızda. Özellikle ortak bir yatırım düşünüyorsanız ve sağlıklı yöneteceğinize, mantığınızı elden bırakmadan sorgulamalar yaparak kazanabileceğinize dair ipuçları bunlar. Çünkü bu tutulma paraya ve yatırımlara olan yaklaşımınızı kökten değiştirecektir. Belki de bugüne kadar sizin ilginizin dışındaydı yatırımlar. Ama şimdi artık ilgi alanınıza girecek demektir bu. Tabi bunları fark etmenizi sağlayacak bazı olaylar yaşayacaksınızdır. Hazırlıklı ve mantıklı olun. Ayrıca eğer beklentiniz varsa, nafaka, para paylaşımları ile ilgili haberler bunları da alabilirsiniz. İlişkilerinizde de yapmak istediklerinizi yapabilir hatta belki de eşinizle ya da partnerinizle bazı yatırımların denemelerini yapabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER

Sizlerin 7 evi etkilenecek bu tutulmadan. Yani, evlilik, ortaklık, ikili ilişkiler, sözleşmeler gündeminiz olacak konu başlıkları. Özellikle bu güne kadar size yarar sağlamayan bazı ortaklı işlerinizi bitirebilir ya da şekillendirebilirsiniz. Bu sizin hayatınızda ilişkiler alanınızda yepyeni bir dönem anlamına gelecektir. Mesela bazı ilişkilerinizi bitirme kararı alabilecekken, hayatında kimseye yer vermemiş kişiler içinde yepyeni ve uzun vadeli ilişki sinyalidir bu. İkili ilişkiler konusundaki sorunlarınızı çözmek ve bambaşka, köklü değişimler yapmak için sizi destekleyecektir gökyüzü. Sorunsuz ilişkilerde bir adım öteye taşınması için harekete geçilecektir. Tabi bu durumların farkına varmanızı sağlayacak bazı olaylar yaşayacaksınızdır.

YÜKSELEN YENGEÇ

Bu tutulmayı 6 evinizde yaşayacaksınız sevgili yengeçler. Çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınız, iş koşullarınız, genel sağlığınız, günlük rutinleriniz, evcil hayvanlarınız gibi alanlarınızda hareketlenmeler olacaktır. Çalışma şartlarınızda ve koşullarınızda yeni düzenlemelerin eşiğindesiniz. Artık hedeflerinizi yeniden gözden geçirebilir size faydası olmayan bazı alışkanlıklarınızı bırakmak isteyebilirsiniz. Konuştuğumuz konularla ilgili bazı şeyler sonlanacak hayatınızda. Belki daha fazla çalışmanız gerekebilir. Ama bu çalışmanın size getirileri daha fazla olacaktır. Yani bereketiniz, bolluğunuz artacaktır. Çünkü bu duruma bakış açınız değişmeye başlıyor. Siz değişirseniz her şey değişir. Bel ağrılarınıza dikkat edin. Hassas olacaktır ve siz zorladıkça sıkıntılarınız, rahatsızlıklarınız artabilir. Enerji ve motivasyonunuzu yükseltmek için bildiğiniz ya da bilmiyorsanız öğreneceğiniz bazı teknikleri uygulayın.

YÜKSELEN ASLAN

Sizin 5 eviniz etkilenecek sevgili aslanlar. Buda demektir ki, aşk hayatınız, çocuklarınız, aileden gelen gelir, yaratıcı çalışmalarınız, hayata karşı duyulan neşe, keyif gibi konularınız gündeminiz olacaktır. Bu konularla ilgili nelere tutunuyorsunuz, yanlış yaptığınızı bildiğiniz ama engel olamadığınız, değiştirme cesareti gösteremediğiniz hangi konular varsa bunları fark ederek köklü değişime gideceksiniz. Tabi bu tutulma size aşırı neşe ve biraz da boş vermişlik duygusu da verebilir. Zaten bazı olaylar yaşayarak artık tamam değişim başlıyor diyeceksinizdir. Mesela belki de oldukça hareketli ve sizi aşırı heyecanlandıran bir aşka yelken açabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili önemli kararlar alacaksınızdır. Hatta çocuk sahibi olmak isteyip te bunu başaramayan birçok kişinin müjdeli haberleri de gelebilir. Aileden gelen paralarda artış da olabilir, kaynağın kesilerek kendi kaynaklarınızı bulma konusunda çalışmalarınızda olabilir. Riskli yatırımlardan ve atılımlardan biraz kaçının. Sorumluluk duygusunun ne olduğunu ve bu dengeyi nasıl kuracağınızı fark ettiğiniz bir zamana giriyorsunuz. Elinizdekini korumak ve pozitif bakış açısı ile olaylara bakmak iyi olacaktır.

YÜKSELEN BAŞAK

Bu tutulmayı 4 eviniz olan ev, aile, yuva, kökler, içsel duygular, vatan millet konularını içeren evinizde yaşayacaksınız. Şehir değiştirmek, taşınmak, ev almak, alım satım yapmak, gibi durumlar yaşanabilir. Bu konularla ilgili kafanızda bazı düşünceler varsa netleşmeye başlayacaktır. Ve içsel korkularınız bazı değişiklik yapmanızı engelliyorsa korkularla yüzleşeceğiniz ve artık tamam diyerek değişime gideceğiniz bir süreç. Tabi sadece taşınma alım satım değil, belki de uzun zamandır yapmayı düşündüğünüz ama ertelediğiniz tadilat işlerine de başlayabilirsiniz. Ailenizle, ebeveynlerinizle ilgili bakış açınız değişecek, kıymet bilmediğiniz konularda daha sakin ve yaklaşımınız daha uyumlu olacaktır. Aklınızda ailenizle ilgili yapmanız gereken planlarınızı, yaratıcı fikirlerinizi de hayata geçirebilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ

Bu tutulmayı 3. Evinizde yaşayacaksınız sevgili teraziler. Yakın arkadaşlıklarınız, iletişim kaynakları, kardeş, kuzen, ticaretiniz, eğitim ve kısa seyahatleriniz gündeminiz olacaktır. Yaptığınız bir ticaret varsa artık hem iletişiminizde hem de uyguladığınız yolda değişim siiz bekliyor. Eski kalıpları arkanızda bırakmanız, yeni olan her şeye, olasılıklara yüzünüzü dönmeniz gerekecek. Ve bunların ayrımına varacağınız bazı olaylarda sizi bekliyor olacak. Her kriz bir fırsattır unutmayın. İletişimin evi olduğunu hesaba katacak olursak, zihinsel aktiviteleriniz oldukça hızlanacak, iletişim becerilerinizi daha iyi kullanacaksınızdır. Bu size büyük ihtimalle oldukça başarıda getirecektir. Aktif olduğunuz, hâkim olduğunuz alanlarda atılımlar zamanı sizin için. Çünkü bilgi arayışınız ve aldığınız bilgileri kullanma aşamasında karlı çıkabilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP

Para eviniz olan 2 evinizde bu tutulmayı yaşayacaksınız sevgili akrepler. Maddi konular, kendi kaynaklarınız, öz güveniniz, sahip olduklarınız oldukça ön planda olacaktır. Yaşadığınız her ne ise para ile ilgili, bir tamamlanma bir bitiş ve yeni başlangıç, yeni yöntemler deneme sürecinde olacaksınız. Kısacası para anlamında oldukça şanslısınız. Yapacağınız mantıklı ve hesaplanmış,, düşünülmüş yatırımlarınızdan kar elde edebilirsiniz. Zaten kendinize olan öz güven konusunda sınırlarınızı zorlayarak atağa geçilecek bir dönem. Eğitim ve kısa yolculuklarda size yarar sağlayabilir. Kendi duygu ve düşüncelerinize ağırlık verebilir, kısıtlandığınızı htiğiniz bazı durumlarda bu size özgürlük ve avantaj sağlayacaktır.

YÜKSELEN YAY

Tutulmanın başkahramanı sizsiniz sevgili yaylar. Bu yüzden en büyük etkiyi siz alacaksınızdır. Geçen seneden beri uğruna mücadele ettiğiniz konularda artık kazanma sırası sizde diyebiliriz. Hem iş hayatınız, hem aşk hayatınız, hem aile hayatınız, kazançlarınız konusunda bir devri kapatıyor, yeni bir döneme merhaba diyor olacaksınız.Her şeyden önce aşk hayatınız belki de hiç bu kadar güzel olmamıştı diyebilirsiniz. Çünkü hayatınız içinde alacağınız her karar sizin bu hayatta daha net ve daha rahat yaşamanızı sağlayacak olayları getirecek ayağınıza. Geçen seneden beri aldığınız ve uyguladığınız seçimlerinizin sonuçlarını görme zamanı sizin için. Tabi tüm bunları yaşarken görünüşünüzde bazı değişimlerde uygulayabilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK

Bu tutulma kapalı bir ev olan 12 evde yaşayacaksınız. Bilinçaltı konuları, korkular, sırlar, ruhsal hastalıklar gibi konularda gündeminiz var. Artık üzerinde durmadığınız, ilgilenmediğiniz, neredeyse hep üzerini kapatmaya çalıştığınız konuları artık büyük bir ışık altında inceleme dönemi diyebiliriz sanırım. Çünkü hiçbir şey içinizde ve arka planda kalmayacak. Gerçi oldukça da karmaşık bir bilinçaltına sahip olabilirsiniz u dönemde. Kendinizi yorgun, gergin htiğiniz belli bir süreden sonra, derinliklerinize inmek, sorularınıza cevaplar aramak ve bulmak size iyi gelebilir. Çünkü aydınlanmalar ve bununla beraber hayatınızı daha net bir şekilde yaşamak isteği, bunun getirisi olarak ta izleyeceğiniz yollar ve hedefleriniz belirecektir. Sizden gizlenen ya da sizin gizlediğiniz bazı konularda ortaya çıkabilir. Bu nedenle yüzleşmeleri sağlıklı yönetin derim. Hiç olmadığınız kadar bu hayatın içine kendinizi dahil etme isteğiniz olacaktır.

YÜKSELEN KOVA

11 evinizde bir tutulma yaşayacaksınız. Bu sosyal çevreniz, kariyerden gelecek paralarınız, grup çalışmaları ve faaliyetleri alanınızı etkileyecek. Yeni arkadaşlıklar edinebilir, olan arkadaşlarınızdan da elemeler yapabilirsiniz. Çünkü sizin yaşam tarzınızda, ailenize ve ilişkilerinize olan bakış açınızda sizi yanlış yönlendiren ve yanlış etkilendiğiniz kişileri fark ederek bunları yok sayacaksınızdır artık. Her ne varsa kafanızda bunlar artık köklü değişecek. Direnmeyin derim. Çünkü her seferinde daha hızlı ve zorlayıcı gelecektir size hayat. Grup çalışmaları teklifi alabilir bu çalışmayla ışığınızı parlatabilirsiniz. Tabi bununla beraber farklı ve güzel iş teklifleri ve fırsatları ile de karşılaşabilirsiniz. Eğer siz kararlı olur ve doğru olanı yapmaya niyet ederseniz yolunuzdaki engeller kalmaya başlayacak ve siz büyük bir cesaretle ve azimle yolunuzda yürüyeceksinizdir.

YÜKSELEN BALIK

Sizin 10. Evinizde gerçekleşecek bu tutulma sevgili balıklar. İş hayatınız, kariyeriniz, toplum önündeki imajınız, kendinizi ortaya koyma şekliniz gündeminiz olacaktır. İş ve kariyer hayatınız hızlanacak. Belki de işinizle ilgili bazı tıkanıklıklar, başarısızlıklar, hayal kırıklıkları yaşıyor olabilirsiniz. Artık eski düzen devam etmektense, nerede hatalarım vardı, neleri değiştirmem gerekiyor diyerek hayata bakmaya ve bu sayede de parlamaya başlayabilirsiniz. Tabi direnmeden değişimi fark edip gerçekleştirenler için. Sadece iletişime biraz dikkat derim. Yanlış anlatımlar ya da ifadeler sizi zorlayabilir.Aynı zamanda yeni iş başlangıçları, yeni iş kurma fırsatları ile karşılaşabileceğiniz gibi ani istifalarda gündeme gelebilir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 4, ARALIK, GÜNEŞ, TUTULMASI, VE, BURÇLARA, ETKİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937