google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
22 Temmuz 2015 - Çarşamba 16:38 Bu haber 2700 kez okundu
 
78 BİN KİŞİ YARDIM ALDI! ELİNİZİ ÇABUK TUTUN!
Yeni doğum yapan annelere devletten destek verilmeye başlandı. Bugüne kadar 120 bin anne başvururken 24 milyon lira ödendi.
GÜNDEM Haberi
78 BİN KİŞİ YARDIM ALDI! ELİNİZİ ÇABUK TUTUN!

Yeni doğum yapan anneler, ilk hediyelerini devletten aldı. Doğum yardımı başvuru şartları açıklanmıştı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı verilerine göre 78 bin çiçeği burnunda anneye 24 milyon liralık destek yapıldı. 

Devletin daha önce açıkladığı karara göre anneye ilk çocuk için 300, ikinci çocuk için 400 ve üçüncü çocuk için 600 liralık doğum yardımı yapılacak. 

120 BİN KİŞİ BAŞVURDU

Doğum yardımlarına başvurular 15 Mayıs 2015'te başladı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın verilerine göre, iki aylık sürede 120 bin kişi destekten faydalanmak için başvuruda bulundu. Türkiye'nin genç nüfus yapısının korunması, doğurganlık hızının artırılması amacıyla 15 Mayıs 2015'ten sonra doğum yapan tüm annelere şartsız olarak destek sağlanıyor. Annenin bu parayı almak için yeni doğan çocuğunun nüfus cüzdanı ile Aile Bakanlığı il müdürlükleri veya sosyal hizmet merkezlerine başvurması gerekiyor. Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları ise konsolosluklar üzerinden doğum yardımı desteğinden faydalanabiliyor. Bakanlık doğum yardımı ödemelerini, öncelikli olarak annenin hesabına yatırıyor. Anne sağ değilse, baba veya çocuğun bakımını üstlenen kişinin hesabına ödeme gerçekleştiriliyor.

YARDIMLAR 24 MİLYONU AŞTI

Edinilen bilgiye göre, doğum yardımı ödemelerinin ilki geçtiğimiz hafta Ramazan Bayramı'nın hemen öncesinde gerçekleşti. Devlet, 78 bin taze anneye yeni doğan bebekleri için doğum yardımı ödemesini yaptı. Kalan başvuruların ise işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Doğum yardımı ödemelerinin toplam rakamı 24 milyon lirayı aştı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Yeni, doğum, yapan, annelere, devletten, destek, verilmeye, başlandı, Bugüne, ka
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937