google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 12:39 Bu haber 3010 kez okundu
 
ISTANBUL MEETS LONDON II SERGİSİ AÇILDI!
Moda ve Sanat Danışmanı Zeynep Öber’in organizasyonu ve küratörlüğünde düzenlenen Istanbul Meets London II 5 th Base Gallery’de çok kalabalık bir katılımla açıldı.
KÜLTÜR SANAT Haberi
ISTANBUL MEETS LONDON II SERGİSİ AÇILDI!

HABERDESİFRE.COM - LONDRA Londra'da yaşayan ünlü moda ve sanat danışmanı Zeynep Öber`in himayeleri, Devrim Karabulut`un organizatörlüğü ve Gülce İlken`in sanat danışmanlığında birincisi başarıyla tamamlanan ve basında geniş yankı uyandıran Istanbul Meets London sergisinin ikinci kısmı 5 Kasım 2017 tarihinde Londra'nın en prestijli ve merkezi sanat galerinden biri olan 5th Base Gallery`de büyük bir resepsiyonla açıldı
Türkiye ve İngiltere`de yaşayan sekiz ressam, birer heykeltraş ve mozaik sanatçısının katıldığı karma sergi, on değisik artistik stil, perspektif ve duygulardan oluştu. Gizemli kadın portreleri, tabiat ve deniz aşkının çeşitli şekillerde tuale yansıması, ışık ve renklerin geometrik desenleri, sürrealistik hayaller ve tarihle kültürün birleşmesini on sanatçının eserlerinde görülebiliyor.  
Serginin amacı sanatçıların eserlerinin dünyanın en önemli metropollerinden biri olan Londra’da tanıtmanın yanı sıra, Türkiye’nin kültürel zenginlikleri ve sanatsal projelerini sergilemek, kültürel birikimlerini paylaşmak, bu doğrultuda İngiliz ve İngiltere`de yaşayan yabancılarda Türkiye algısı oluşturmaktır.  
Katılan sanatçılar; Akın Ekici, Ayla Çıtak, Ayşegül Coles, Gülay Yüksel, Mehmet Hakan Demirok, Patrick Faure, Renk Erbil, Saba C. Güneyli, Zeynep Şimşek. 
Dört gün sürecek olan serginin açılış resepsiyonuna Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti diplomatik temsilcileri, Arap Kraliyet Ailesi Üyeleri, Türk ve İngiliz Basın Mensupları, blogger, sanat dergisi temsilcileri, modacı, sanatçı, sivil toplum kuruluş, vakıf ve dernek başkanları iştirak etti. 
Serginin açılış resepsiyonunda, Londra`da yaşayan flüt sanatçısı Koza Ünal ve keman sanatçısı Laurence Wheatley katılımcılara eşsiz bir klasik müzik dinletisi sundular.  
Istanbul Meets London II sergisine ana sponsor olarak destek olan St Nicholas Hotel CEO'su Erdoğan Uyan’a, ve diğer sponsorlarımız Accounting Direct Plus Mali Müşavirlik Firması CEO'su Enver KannurRegalis Group CEO'su Erdal Koyuncu’ya teşekkürler.

Sosyal medya hesaplarında yapılacak paylaşımlar için serginin etiketi #Istanbulmeetslondon2 olacaktır. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ISTANBUL, MEETS, LONDON, II, SERGİSİ, AÇILDI!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ISTANBUL MEETS LONDON II SERGİSİ AÇILDI!
ISTANBUL MEETS LONDON II SERGİSİ AÇILDI!
ISTANBUL MEETS LONDON II SERGİSİ AÇILDI!
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937