google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
17 Mayıs 2016 - Salı 18:18 Bu haber 3906 kez okundu
 
AB BAKANI BOZKIR ERZURUM'DA
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
AB BAKANI BOZKIR ERZURUM'DA

HABERDESİFRE.COM - ERZURUM Bir dizi temas ve incelemede bulunmak üzere kente gelen Bakan Bozkır, Başkan Sekmen ile görüştü. Sekmen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Başkan Sekmen, “Erzurum’da Sayın Valimizin koordinatörlüğünde uyumlu bir şekilde hizmetlerimizi yürütüyoruz. Şehrimizde gerek belediye gerek hükümetimizin gerekse de özel sektörün hizmetleri gün geçtikçe artıyor. İnanıyorum ki yakın bir gelecekte daha iyi bir noktada olacağız. Şehrimiz kadim bir şehir, Anadolu’nun uç şehirlerinden biri, birçok medeniyete ev sahipliği yaptı. Gerek Selçuklu gerek Osmanlı gerekse de Cumhuriyet döneminde önemli işlevleri olan milli mücadele ruhunu taşıyan bir şehre sahibiz. Bu şehri biz yeniden bir ticaret merkezi, bir sanayi merkezi, bir turizm merkezi yapmak üzere gayret gösteriyoruz. İnanıyorum ki bunda da etkin bir netice elde edeceğiz” dedi.

“SEKMEN İLE ESKİ YILLARA DAYANAN BİR DOSTLUĞUMUZ VAR”

AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen ile çok eski yıllara dayanan dostluğumuz var. Sayın Valimiz olsun, diğer çalışma arkadaşlarınız olsun gösterdiğiniz misafirperverlik için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Bakan Bozkır, şöyle devam etti: “Erzurum, Türkiye Cumhuriyeti’nin çok önemli tarihi bir şehridir. Birçok medeniyet, birçok kültür burada kesişmiştir. Ve günümüze kadar yansıyan çok önemli eserler, çok önemli kültür birikimleri bu şehirde mevcuttur. Türkiye Cumhuriyeti bakımından da, İstiklal Savaşı’mızın başlangıç noktası Erzurum Kongresi olması hasebiyle de ayrı bir önem arz eden ilimizdir. Bugün Erzurum’a indiğim andan beri yaşadıklarım bu gurur tablosunu, bu önem tablosunu artırıyor. Burada birliktelik ve kardeşlik içerisinde bütün Türk Dünyası’nın bir arada olduğu bir ortam oluşturdunuz.”

“ERZURUM’A ÇOK DAHA FAZLA KAYNAK GETİRMEYİ ARZU EDİYORUZ”

Bakan Bozkır, Erzurum’a AB fonlarından çok daha fazla kaynak getirmeyi arzu ettiğini kaydetti. Bozkır, sözleri şöyle sürdürdü: “Buraya gelişimizin bir nedeni de, sivil toplumumuzla bir araya gelmektir. Sivil toplumumuzun kendisini daha güçlü hissetmesine imkân vermeyi, 108 bin sivil toplum kuruluşumuzun demokrasiye önemli bir katkı sağlamasına vesile olmayı ve ayrıca Avrupa Birliği fonlarından bu güzel ilimizi yararlandırmayı amaçlıyoruz. Tabi Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız çok önemli projelere imza attı. İnşallah önümüzdeki dönemde Valimiz ve Belediye Başkanımızın önderliğinizde Erzurum’a çok daha fazla kaynak getirmeyi arzu ediyoruz. Proje eğitimi olsun, buradan Avrupa’ya gidecek, Avrupa’dan buraya gelecek karşılıklı öğrenci değişimi olsun inşallah yoğun bir faaliyet içerisine gireceğiz. Erzurum bunu fazlasıyla hak ediyor.”

 

 

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: Avrupa, Birliği, (AB), Bakanı, Başmüzakereci, Büyükelçi, Volkan, Bozkır, Erzurum
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
AB BAKANI BOZKIR ERZURUM'DA
AB BAKANI BOZKIR ERZURUM'DA
AB BAKANI BOZKIR ERZURUM'DA
AB BAKANI BOZKIR ERZURUM'DA
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937