Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 19:31 Bu haber 880 kez okundu
 
ABAYEV: TRT VE AA KAZAKİSTAN VE TÜRKİYE ARASINDA KÖPRÜ OLACAK
Kazakistan Enformasyon ve Haberleşme Bakanı Dauren Abayev, "Kazakistan'da temsilcilikleri bulunan Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Anadolu Ajansının (AA), iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da pekişmesinde önemli bir köprü olacağından eminim." dedi.
DÜNYA Haberi
ABAYEV: TRT VE AA KAZAKİSTAN VE TÜRKİYE ARASINDA KÖPRÜ OLACAK

Kazakistan Enformasyon ve Haberleşme Bakanı Dauren Abayev, "Kazakistan'da temsilcilikleri bulunan  Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) ve Anadolu Ajansının (AA), iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da pekişmesinde önemli bir köprü olacağından eminim." dedi.

Abayev, başkent  Astana'daki Kazmedia binasında düzenlenen  Astana Medya Haftası etkinliğinin açılış törenine katıldı.

Etkinliğe katılan yapım şirketlerinin stantlarını gezen Abayev, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Medya Haftası'nın basın alanındaki ilişkilerin bölgesel ve uluslararası düzeyde gelişmesine ivme kazandıracağını belirtti.

Kazakistan ile  Türkiye'nin basın alanındaki ilişkilerine değinen Abayev, "Türkiye'nin televizyon ve ajanslarıyla iş birliği yapmaya her zaman hazırız.  Kazakistan'da temsilcilikleri bulunan TRT ve Anadolu Ajansının iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da pekişmesinde önemli köprü olacağından eminim." ifadelerini kullandı.

Kaynak: sondakika
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ABAYEV:, TRT, VE, AA, KAZAKİSTAN, VE, TÜRKİYE, ARASINDA, KÖPRÜ, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937