google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
29 Kasım 2017 - Çarşamba 10:36 Bu haber 1477 kez okundu
 
ABD'Lİ SAVCILAR REZALETE İMZA ATTI!
Zarrab davasında soruşturmayı yürüten ABD'li federal savcılar, jürinin incelemesi için listeyi hazırlarken bir rezalete de imza attılar. Detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
ABD'Lİ SAVCILAR REZALETE İMZA ATTI!

Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Zarrab davasına ilişkin ilginç bir ayrıntı aktardı. Zarrab davasında soruşturmayı yürüten ABD'li federal savcılar, jürinin incelemesi için listeyi hazırlarken bir rezalete de imza attılar. 

Zarrab davasında soruşturmayı yürüten ABD'li federal savcıların jürinin incelenmesi için listeyi hazırlarken, FETÖ’cü polislerin suç duyurusunda bulundukları isimleri aynen aldıkları ortaya çıktı.

Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında itirafçı olarak tanık durumuna geçen Zarrab davasıyla ilgili bir detayı paylaştı. Savcıların hazırlayıp jürinin incelemesine sunulan isim listesinde Amerikan adalet sisteminin güvenilirliğini sarsan “kes-yapıştır” işlemi yapılmış. İşte Selvi'nin yazısının ilgili bölümü:

BEŞİKTAŞ SALDIRISINDA ŞEHİT OLMUŞTU
(...)FETÖ’den dolayı polislikten ihraç edilen ve bir süre tutuklu kalan Komiser Yardımcısı Hüseyin Korkmaz İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Selami Yıldız, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Hakan Sıralı ve Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdür Yardımcısı Arzum Nazman hakkında suç duyurusunda bulunuyor. Jüriye sunulan isim listesinde bu üç isim yer alıyor. Tabii FETÖ’cü Hüseyin Korkmaz da... Ama sadece bu değil. 14.08.2014 tarihli suç duyurusunda ismi geçen Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu da yer alıyor.

FETÖ’cü polis suç duyurusunda Vefa Karakurdu’ndan söz etmiş ya ‘Amerikan Mahkemesi’ de bunu almış, aynı şekilde isim listesine yerleştirilmiş. Jüri üyelerine bunları soruyor. Jüri üyeleri gerek gördükleri takdirde bu isimlere soru sorabilecek. Ancak Vefa Karakurdu’nda bir sorun var. Çünkü Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu şehit oldu. FETÖ’cülerin verileriyle hareket eden mahkeme isim listesine şehit Emniyet Müdürü Vefa Karakurdu’nun da ismini koymuş. Vefa Karakurdu, 11 Aralık 2016 tarihinde Beşiktaş-Bursaspor maçından sonra yaşanan terör saldırısı sırasında şehit düştü. Gözleri o denli kararmış ki, şehidimizi dahi o isim listesine eklemişler.

Beşiktaş'taki hain terör saldırısında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü

Vefa Karakurdu da şehit olmuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ABD'Lİ, SAVCILAR, REZALETE, İMZA, ATTI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937