google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
14 Mayıs 2018 - Pazartesi 20:00 Bu haber 1779 kez okundu
 
ABD PKK İLE MASAYA OTURDU!
AFRİN harekatının ardından Menbiç'te PKK'ya kol kanat germeyi sürdüren ABD, PKK ile masaya oturdu! ABD'li generallerin PKK'lılarla yaptıkları toplantının skandal görüntüleri servis edildi...
GÜNDEM Haberi
ABD PKK İLE MASAYA OTURDU!

TÜRKİYE'nin Suriye'nin kuzeyinde bulunan Afrin bölgesindeki terör örgütlerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı'nın başlangıcından bu yana, Irak ve Suriye'de bulunan DEAŞ ile mücadele koalisyonundaki ABD'li generaller ilk kez ana omurgasını terör örgütü PKK'nın oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) temsilcileri ile bir araya geldi. 1 Mayıs'ta başlatılan Deyrizor operasyonunun görüşüldüğü toplantının fotoğrafları koalisyonun sosyal medya hesabından paylaşıldı.

14
ABD PKK ile masaya oturdu! İşte skandal görüntüler

Türkiye'nin, Afrin'deki terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ'a yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı'nı gerekçe gösterip Suriye'de DEAŞ'a yönelik operasyonlarını durduran ve ana omurgasını terör örgütü YPG'nin oluşturduğu DSG'nin sorumluları ile ABD ve Koalisyon güçlerinin komutanları görüştü.

24
ABD PKK ile masaya oturdu! İşte skandal görüntüler

Zeytin Dalı Harekâtı'nın başlangıcından bu yana ilk kez gerçekleşen görüşmenin fotoğrafı, koalisyonun sosyal medya hesabından paylaşıldı. Fotoğraflarda, ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanı General Joseph Votel'in bir DSG sorumlusu ile tokalaştığı görülüyor.


 
34
ABD PKK ile masaya oturdu! İşte skandal görüntüler

Fotoğraflar, 'Koalisyon ve ABD'li generaller, Suriye Demokratik Güçleri ortaklarımız ile DEAŞ'a karşı Orta Fırat Vadisi'ndeki mevcut operasyonlar hakkında daha iyi anlaşmak için buluştuk. 1 Mayıs'ta operasyon başlatılmıştı; DSG, 64 kilometrekare bölgeyi teröristlerden temizlemiş, bu da DEAŞ'tan temizlenen alanı toplam 5 bin kilometrekarenin üzerine çıkartmış' notu ile paylaşıldı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ABD, PKK, İLE, MASAYA, OTURDU!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937