google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 17:48 Bu haber 1287 kez okundu
 
ABD VE TÜRKİYE'NİN VİZE KARARINDAN KİMLER ETKİLENECEK?
ABD ve Türkiye'nin peş peşe aldığı vize başvurularının durdurulma kararı sonrası herkesin merak ettiği soru bundan sonra ne olacağı oldu. Başvuruların durması ne anlama geliyor? Bu karardan kimler etkilenecek?
GÜNDEM Haberi
ABD VE TÜRKİYE'NİN VİZE KARARINDAN KİMLER ETKİLENECEK?

Washington ve Ankara'nın karşılıklı aldığı 'Başvuruları askıya alma' kararından, halihazırda, vizesi olanlar, ya da vize başvurusu yapıp onay alanlar etkilenmeyecek.

Bunun dışında kalan ve seyahat etmek isteyen Türk ve ABD vatandaşları mağdur olacak.

Bugün, ABD'ye gitmek isteyen ve vizesi olmayan Türk vatandaşları, ABD Büyükelçiliği'ne ve Konsolosluğu'na giderek başvuru yapamayacak.

NTV'nin haberine göre; Karar diplomatik dahil bütün pasaportlar için geçerli olacak. Türk vatandaşları diplomatik, turistik, iş, öğrenci, işçi ve gazeteci dahil hiçbir vizeyi ikinci bir karar açıklanana kadar alamayacak.

ABD vatandaşları ise Türkiye'ye gelmek istediklerinde ya internet üzerinden e-vize başvurusu yaparak, ya da uçağa bindikten sonra Türk gümrüklerinde yani kapıda vize alabiliyorlardı.

ABD vatandaşları da ikinci bir karara kadar, vize başvurusu yapamayacaklar. e-vize başvurusu için karar internet sitesinde uygulanmaya başlandı. Sistemden ABD uyruğu çıkarıldı.

Kapıda vize uygulamasının askıya alınmasi ise ivediklikle başlatılacak. Yetkililer, bugün Türkiye'ye inecek uçaklardaki ABD vatandaşların bundan etkilenmeyeceğini ancak hızla kararın uygulanacağını söyledi.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: ABD, VE, TÜRKİYE'NİN, VİZE, KARARINDAN, KİMLER, ETKİLENECEK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937