google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
29 Mart 2016 - Salı 12:09 Bu haber 1579 kez okundu
 
ABD'YE GİDEN ERDOĞAN'DAN FLAŞ ZARRAB AÇIKLAMASI!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Reza Zarrab'ın tutuklanmasıyla ilgili ilk kez konuştu. Erdoğan, 'Bu ülkemizle alakalı bir konu değildir' dedi.
GÜNDEM Haberi
ABD'YE GİDEN ERDOĞAN'DAN FLAŞ ZARRAB AÇIKLAMASI!

ABD ziyareti öncesi İstanbul Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Erdoğan, Reza Zarrab'ın ABD'de tutuklanmasıyla ilgili de ilk kez konuştu.

Zarrab'ın tutuklanmasının Türkiye'yle alakalı bir konu olmadığının altını çizen Erdoğan, Zarrab'a yönelik kara para aklama suçlamalarıyla ilgili de cemaati hedef alan açıklamalarda bulundu. 

Erdoğan, "Ancak kara paranın babaları Pensilvanya'da duruyor"dedi. 

Erdoğan'ın açıklamalarının önce çıkan bölümleri şöyle:

ABD PROGRAMINDA NELER VAR?

ABD'deki Nükleer Zirve'de 53 ülke biraraya gelecektir. ABD'deki zirvede önemli meseleleri ele alacağız. Artan nükleer tehlike ve nükleer kaçakçılığı konularını konuşacağız. Türkiye, başta terörizme karşı mücadele olmak üzere her alanda samimi ve kapsayıcı bir uluslararası bir işbirliğinin savunucusu olmuştur. Bu zirvede bilhassa gerçekleştirilen terör eylemlerinden sonra terörle mücadelede samimi iş birliği konusunu konuşacağız. Türkiye nükleer enerjiden barışçıl amaçlardan faydalanmak için samimi bir tavır sergilemiştir.

"MUHTELİF ÜST DÜZEY GÖRÜŞMELERİMİZ OLACAK"

Zirve vesilesiyle muhtelif üst düzey görüşmelerimiz olacak. Liderlerle ikili görüşmeler yapacağımız gibi iş dünyasıyla da geniş görüşmelerimiz olacak. Akademik çevrelerle de görüşmelerimiz var. Basın ve kanaat önderleriyle de biraraya gelerek son dönemdeki gelişmeleri değerlendireceğiz. 

OBAMA-ERDOĞAN GÖRÜŞMESİ OLACAK MI?

Zirveye davetli gittiğimiz bir toplantıdır. Kendisiyle orada ikili görüşme yapacağız. Bu görüşme ne kadar sürer? Görüşme gündemi ve akışla alakalı bir konu olacaktır. 

REZA ZARRAF'IN TUTUKLANMASIZ ERDOĞAN'DAN İLK AÇIKLAMA

Kara para aklama konusu mu değil mi gerekçeyi bilmeden değerlendirme yapmayı bilmiyorum. Ancak kara paranın babaları Pensilvanya'da duruyor. Oradaki yetkili merciler herhangi bir uygulama yaptılar mı? ABD'deki hukuk büroları çok ilginç suç duyurularında bulundular. Paralel Devlet Yapılanmasının ABD'de eğitim öğretim kurumları var. Bunlar arasında ABD'deki Charter Schoolları var. Bunları çok güzel sövüşlediler, sövüşlemeye de devam ediyorlar. Bu kişi ülkenizde kara para aklamayı yaptığı gibi bu kişinin koordine ettiği kişiler tutuklu yada firari. 

Rıza Sarraf'la ilgili bir şey varsa avukatları gerekli cevabı verecektir. Bu zaten ülkemizle alakalı bir konu değildir. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

BAŞİKA KAMPI'NDA ŞEHİT DÜŞEN ASKER

Oradaki olay asker artışısyla alakalı bir olay değildir. Oradaki potansiyel gücümüz yeterli.  Saldırıya misliyle karşılık verildi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan, Reza, Zarrabın, tutuklanmasıyla, ilk, kez
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937