google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 11:42 Bu haber 1394 kez okundu
 
AFRİN'DE SON DURUM! 1 KÖY DAHA PKK'DAN TEMİZLENDİ!
Zeytin Dalı Harekâtı'nda 12 güne girilirken, Afrin’de ilk şehir içi operasyonun Raco beldesinde JÖH ve PÖH’lerin katılımıyla yapılacak. Pak Obası köyü de PKK'dan temizlendi ve Afrin'e yeni cephe açıldı..
GÜNDEM Haberi
AFRİN'DE SON DURUM! 1 KÖY DAHA PKK'DAN TEMİZLENDİ!

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtında Burseya Dağı’nın teröristlerden temizlenmesinin ardından ikinci cephe olan Afrin’in batısındaki Cinderes ve Şeyh Hadid bölgesindeki tepelerde tamamen kontrol sağlandı. Şehir operasyonlarda Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) da görev yapacak. Genelkurmay dün geceki operasyonlarda 22 hedefin imha edildiğini, 63 teröristin öldürüldüğünü, böylece Afrin operasyonunda öldürülen terörist sayısının 712'ye yükseldiğini açıkladı...  Reyhanlı'ya yine roket atıldı, 17 yaşında bir kız ölürken bir kişi de yaralandı... Pak Obası köyü de PKK'dan temizlenirken, Kilis'in karyısındaki Darmık Dağı karadan ve havadan bombalanmaya başlandı...

İşte Afrin'de son durum...

12:05DARMIK DAĞI BOMBALANIYOR

Burseya Dağı'nın düşürülmesinin ardından operasyon başlatılan Darmık Dağı, uçak ve kara birlikleri tarafından yoğun ateş altına alındı. Savaş uçakları, bölgede konuşlu fırtına obüsleri ve topçu birlikleri ile belirlenen PYD/PKK hedefleri imha ediliyor. Yaklaşık yarım saat önce başlayan bombardıman sürüyor.

11:40BİR KÖY DAHA PKK'DAN TEMİZLENDİ

Türkiye-Suriye sınırında yer alan Pak Obası köyü, bu sabah YPG'lilerden alındı. Kilis'in batısında yer alan köyün teröristlerden temizlenmesiyle, harekâtta sekizinci cep açılmış oldu. ÖSO'nun ele geçirdiği PKK silahlarının fotoğrafları, sosyal medyada paylaşıldı.

 

10:42KİLİS'TEN OBÜSLERLE VURULUYOR

 TSK, Suriye'nin Afrin bölgesindeki terör hedeflerini ateş altına aldı.   Radar tespit sistemleri aracılığıyla Afrin'de belirlenen PYD/PKK hedefleri, sınırda konuşlu birlikler tarafından Fırtına obüsleriyle aralıklarla vuruldu. Top atışlarının ardından yükselen dumanlar, sınırın Kilis tarafından da görüldü.

10:35REYHANLI'YA ROKET ATILDI 1 SİVİL ŞEHİT

PYD bölgesinden Reyhanlı'ya iki roket daha atıldı.İHA'nın haberine göre atılan roketlerden biri Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki bir eve düştü. Saldırıda 17 yaşındaki Fatoş Avlamakadlı kız çocuğu hayatını kaybetti. 1 kişi de ayağından yaralandı. Saldırının ardından olay yerine sağlık, polis ve itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri roketlerin düştüğü yerlerde incelemelerini sürdürüyor. Öte yandan, teröristlerin attığı roketlerden birisinin boş bir araziye düştüğü belirtildi.

10:04TSK AÇIKLADI: 712 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

 Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Hava Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 22 hedef imha edilmiştir. 'Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 63 PKK/KCK/PYD-YPG ve DAEŞ terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir. Harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 712 olmuştur" denildi.

İLK MESKUN MAHAL OPERASYONU RACO'DA BAŞLAYACAK: Dün teröristlerin uzun zamandır yığınak yaparak savunma hattı oluşturduğu kritik öneme sahip Raco beldesine hâkim tepeler kontrol altına alındı. Şehir merkezi kuşatılırken, Mehmetçik ve ÖSO güçlerinin Raco’ya doğru ilerlemesi de devam etti. Terör örgütü PYD/YPG-PKK’nın büyük önem verdiği Raco beldesinde meskûn mahal çatışmaları için de bölgeye özel birlikler gönderildi. Afrin’e yönelik harekâtta ilk meskûn mahal operasyonunun Raco’da başlaması bekleniyor.

HENDEK KAZIP SİVİL KALKAN KURDULAR: Terör örgütünün sivil yerleşim yerinde çok sayıda hendek kazdığı, mayın ve EYP döşediği, büyük yığınak yaptığı da belirlendi. Afrin’i çevreleyen tepelerde büyük ölçüde kontrolün sağlanmasının ardından teröristlerin buralardaki mevzilerini terk ederek şehir merkezine geri çekildiği kaydedildi. Açık arazide büyük kayıplar veren terör örgütünün, silahlı güçlerini sivil yerleşim yerlerine çekerek sivilleri kendilerine kalkan yaptığı belirlendi.

ÖZEL HAREKÂT SINIRDA BEKLİYOR: Doğu ve Güneydoğu’daki hendek operasyonlarında TSK ile birlikte büyük başarı sağlayan Jandarma Özel Harekât (JÖH) ve Polis Özel Harekât (PÖH) da sınır hattına ulaştı. Afrin’de meskun mahal operasyonlarının başlaması durumunda JÖH ve PÖH’lerin de TSK’nın özel kuvvetleriyle birlikte görev alacağı kaydedildi

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: AFRİN'DE, SON, DURUM!, 1, KÖY, DAHA, PKK'DAN, TEMİZLENDİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937