Haber Detayı
02 Eylül 2017 - Cumartesi 11:10 Bu haber 782 kez okundu
 
AK PARTİ'DE KİM GİDECEK KİM KALACAK?
AK Parti'de teşkilatlarda istifalar ne değişim süreci devam ederken, belediye başkanlarının kaderini belirleyecek olan rapor da tamamlanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönderildi. Şimdi kafalarda hangi belediye başkanların gidip hangisinin kalacağı? yönünde olan sorular var.
GÜNDEM Haberi
AK PARTİ'DE KİM GİDECEK KİM KALACAK?

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, belediye başkanlarıyla ilgili dosyaları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti. Son değerlendirmeler Erdoğan başkanlığındaki toplantıda yapılacak.

AK Parti’nin, araştırma, anketler ve bölge müfettişlerinin raporlarından yola çıkarak hazırladığı yerel yönetim dosyaları tamamlandı. Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre, belediye başkanlarının kaderini belirleyecek bu dosyalar, 2019 seçimleri için karine olacak. Erdoğan, 13 Eylül’de 884 belediye başkanını Ankara’ya çağırdı. Referandumdan hemen sonra başlayan çalışmayla, belediye başkanlarının, tahsis edilen kamu kaynaklarını nasıl kullandıkları, tercihleri, öncelikli yatırımları, bütçe dengeleri, personel harcamaları gibi yönetim anlayışıyla ilgili kararları incelendi. Ayrıca araştırmalarla belediye başkanlarının seçim çevrelerindeki algısı ölçüldü. Bir önceki anketlerle aradaki farklar çıkarıldı. Halkla ilişkiler, vatandaşlar üzerindeki etkisi, seçim vaatlerini yerine getirip getirmedikleri açısından değerlendirildi. Bölge halkından, teşkilattan ve milletvekillerinden gelen bilgi ve belgeler de değerlendirmeye alındı. Parti genel merkezi tarafından görevlendirilen bölge müfettişlerinin izlenimleri de dosyaya konulan son değerlendirmeler oldu. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, başkanlarla ilgili dosyaları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a iletti. Son değerlendirmeler Erdoğan başkanlığında yapılacak.

KADER İNCELEMESİ

Ankara’da gerçekleştirilecek toplantıya, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan katılacak ve belediyelerden beklentileri dile getirecek ve eleştiriler yöneltecek. Halkın beklentilerini karşılamayan başkanların 2019 Mart seçimlerinde aday yapılmayacağı ifade edildi.

 

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: AK, PARTİ'DE, KİM, GİDECEK, KİM, KALACAK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937