google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
31 Aralık 2020 - Perşembe 13:05 Bu haber 1613 kez okundu
 
AK PARTİ'DEN FİKRİ SAĞLAR'IN SÖZLERİNE SERT TEPKİ!
CHP'li Fikri Sağlar'ın "Türbanlı hakimin adaleti yerine getireceğinden kuşkuluyum." açıklamasına AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten tepki geldi.
GÜNDEM Haberi
AK PARTİ'DEN FİKRİ SAĞLAR'IN SÖZLERİNE SERT TEPKİ!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "2020 yılının son faşist saldırısı CHP’li Fikri Sağlar’dan geldi. CHP'li Sağlar, 'Türbanlı hakimin adaleti yerine getireceğinden kuşkuluyum' demiş. Doğrudan insanların düşüncelerini, inançlarını ve demokratik haklarını hedef alan barbarca bir nefret söylemidir bu." ifadelerini kullandı.

Çelik'in Twitter'dan yaptığı açıklamalar şöyle:

"2020 yılının son faşist saldırısı CHP’li Fikri Sağlar’dan geldi. CHP'li Sağlar, “Türbanlı hakimin adaleti yerine getireceğinden kuşkuluyum” demiş. Doğrudan insanların düşüncelerini, inançlarını ve demokratik haklarını hedef alan barbarca bir nefret söylemidir bu.

Adaleti ve insanlığı tehdit eden kılık kıyafet değil bu faşist zihniyettir. Türbanlı bir hakimin adil olamayacağı görüşü barbarca ve nefret suçu içeren bir yaklaşımdır, şiddetle kınıyoruz...

CHP'li Fikri Sağlar'ın "türbanlı hakimin adil olacağından kuşkuluyum" ifadesi tam bir bölücülük örneğidir; kendi deyimi ile lafını iade edersek "ideolojiktir" ve "militanca"dır! Demokrasi ve hukuk düşmanı barbar bir zihniyettir.

Düşünce ve inanç temelinde, bireyi ve toplumu hedef alan her yaklaşım insanlık suçudur. CHP içinde barbar zihniyetteki bu kafalar, karanlık anlayışları hala topluma dayatma peşindeler. Bu, CHP içinde kronikleşmiş bir vakadır.

Bu faşist zihniyet, ötekileştirici, ayrımcı ve özgürlükleri hedef alan yaklaşımları ile ülkemize ve insanımıza kötülük yapmaya devam ediyor.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ'DEN, FİKRİ, SAĞLAR'IN, SÖZLERİNE, SERT, TEPKİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937