google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
30 Mayıs 2017 - Salı 12:54 Bu haber 1415 kez okundu
 
AKILLI TELEFONLARDA BÜYÜK TEHLİKE!
Akıllı telefonları tehdit eden yeni bir virüs dalgası tehlike saçıyor.
BİLİM TEKNOLOJİ Haberi
AKILLI TELEFONLARDA BÜYÜK TEHLİKE!

Android telefonlarda ortaya çıkan yeni bir virüs, diğer zararlıların aksine kolayca aktif hale geliyor; bunun için de uygulamatelefonunuza indirmeniz maalesef yeterli! Yani ne uygulamayı çalıştırmanıza gerek var ne de başka bir şey yapmanız; sadece indiriyorsunuz ve iş işten geçiyor. Peki Cloak and Dagger adıyla saldıran zararlının en önemli özelliği sessizce işini görmesi.

İlk olarak California Üniversitesi araştırmacılarınca tespit edilen virüsGoogle Play Store'da sıradan bir uygulama görüntüsüyle dikkat çekiyor. Ardından siz uygulamayı indirdikten sonra Facebook'un sohbet uygulamasının da kullandığı SYSTEM_ALERT_WINDOW iznini alan virüs, bu şekilde telefondaki şifrelerinizi ve diğer önemli bilgilerini çalıyor.

Google'ın güvenlik bariyerlerini aştığı için Google Play Store'da tehlikesiz gibi görünen zararlı; Google'ın en yeni Android sürümünde etkisiz. Yani Android 7.1.2 güncellemesi yüklü telefonlarda bu virüs aktif hale gelemiyor. Ancak telefonların ağırlıklı bir kısmı bu sürümü kullanmadığından tehlike daha büyük.

ülkehaber

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKILLI, TELEFONLARDA, BÜYÜK, TEHLİKE!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937