Haber Detayı
10 Eylül 2017 - Pazar 15:12 Bu haber 904 kez okundu
 
AKDAĞ MÜJDE VERMELİYİM DEYİP...
Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, ''PKK terör örgütüne katılım neredeyse yok mesafesindedir. O kadar azaldı ki örgüt perişan olmuş durumda." dedi.
GÜNDEM Haberi
AKDAĞ MÜJDE VERMELİYİM DEYİP...

Başbakan Yardımcısı Akdağ terör örgütü PKK'ya karşı verilen mücadelede kazanılan büyük başarılara değindi. Akdağ ''PKK terör örgütüne katılım neredeyse yok mesafesindedir'' dedi.

Akdağ; "Terör örgütlerine karşı mücadelemiz mükemmel bir şekilde devam ediyor. Şunu müjdelemeliyim ki bu sene PKK terör örgütüne katılım neredeyse yok mesafesindedir. O kadar azaldı ki örgüt perişan olmuş durumda. Bunu büyük bir kararlılıkla üstlerine gittiğimiz için gerçekleştirebildik'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Akdağ, Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde düzenlenen, Aziziye 4. Olağan İlçe Kongresi'ne katıldı. Akdağ, burada yaptığı konuşmada, AK Parti kurulduktan sonra  Türkiye'nin üzerinde kara bir gölge gibi, kara bulutlar gibi tebelleş olmuş  bulutları dağıtmaya çalıştıklarını söyledi.
 
ALMANYA VE AB ÜLKELERİNE TEPKİ
 
Akdağ, şöyle devam etti: "Sayın Cumhurbaşkanımız Almanya'da yapılacak seçimlerle ilgili, orada  yaşayan Türklere 'Siz de gereğini yapın. Türkiye'ye kim düşmanlık yapıyorsa  seçimlerde gidin gereğini yapın' dediğinde aman Allah'ım Türkiye, Türkiye'nin  Cumhurbaşkanı onların iç işlerine, seçimlerine karışmış oluyor ama onlar  senelerce PKK'yı besleyip, büyütürken, en son 15 Temmuz'dan sonra hainleri orada  korurken gönderdiğimiz yüzlerce dosyaya, ondan öncesinde binlerce dosyaya cevap vermezken bu onların demokrasisine uyuyor ama biz bunları konuşunca uygun gelmiyor."

SİYASETİN KÖTÜ ALIŞKANLIKLARINA KAPILMAMALIYIZ

AK Parti'nin hiçbir zaman hiziplerin, kavgaların partisi olmadığını,  bundan sonra da Allah'ın izniyle olmayacağını vurgulayan Recep Akdağ, "Dün bana  bir televizyonda soruyorlar, diyorlar ki 'Yeni bir parti kurulacakmış. Acaba ne  olur, sizi partinizi ne kadar etkiler?' Gerçekten gülümseme ihtiyacı duydum. Yani  birileri çıkacak nevzuhur bir parti icat edecekler ve bu AK Parti'den oy  götürecek ya da parti insanını o tarafa çekecek. Böyle bir şey mümkün değil. AK  Parti siyasette Türkiye'nin yeni döneminin adıdır. Onun için biz bugüne kadar  olduğu gibi bundan sonra da siyasetin o eski ve kötü alışkanlıklarına asla kapılmamalıyız.

PKK'YA KATILIM YOK MESAFESİNDE

Biz Türkiye güçlü olsun istiyoruz, Türk milleti huzur ve refah  içerisinde yaşasın istiyoruz. Terör örgütlerine karşı mücadelemiz mükemmel bir  şekilde devam ediyor. Şunu müjdelemeliyim ki bu sene PKK terör örgütüne katılım  neredeyse yok mesafesindedir. O kadar azaldı ki örgüt perişan olmuş durumda. Bunu  büyük bir kararlılıkla üstlerine gittiğimiz için gerçekleştirebildik. Sayın  Cumhurbaşkanımızın Beştepe'de yaptığı her Bakanlar Kurulu toplantısında mutlaka  güvenlik konusunu masaya yatırıyoruz ve bugün bu noktalara kadar gelmiş  durumdayız." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: AKDAĞ, MÜJDE, VERMELİYİM, DEYİP...,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937