google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
03 Kasım 2017 - Cuma 13:54 Bu haber 1436 kez okundu
 
ALMANYA'DA YAYINLANAN ABD-PKK İŞBİRLİĞİ OLAY OLDU!
Almanya'da yayınlanan ARD'nin ''Panorama'' programında, terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG ile ABD ordusu arasındaki yakın ilişki ve işbirliği ele alındı.
DÜNYA Haberi
ALMANYA'DA YAYINLANAN ABD-PKK İŞBİRLİĞİ OLAY OLDU!

Amerika ile terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG ile olan işbirliği, Alman kanalı ARD'de  'Panorama' adlı programda tüm yönleriyle ortaya serildi.

'Panorama' adlı programda, Suriye'deki ABD kuvvetlerinin en üst düzey komuta merkezindeki isim olan General Raymond Thomas ile yapılan röportajda ABD'li general, terör örgütü PKK ile ''müttefik'' olduklarını kabul ediyor.

"PKK NASIL OLUYOR DA EMPERYALİST ABD İLE BİRLİKTE ÇALIŞIYOR?"
ABD'li yetkililer, YPG ve SDG gibi isimleri alsa da bu grubun tamamının PKK olduğunu bildiklerini ifade ediyor. Programda, '''Alman solunun en iyi dostu' olarak nitelenen terör örgütü PKK, nasıl oluyor da emperyalist olarak ifade edilen ABD ile birlikte çalışıyor?" sorusu yöneltiliyor. 

"ABD HEPSİNİN PKK OLDUĞUNU BİLİYOR"
Almanya'da yayınlanan programda, isimleri YPG ya da SDG şeklinde olsa da bu yapılanmalarının tamamının PKK olduğu gerçeğinin ABD tarafından gayet iyi bilindiği vurgulandı.

ARD internet sitesinden programı "DEAŞ'a karşı savaş: ABD'nin Marksistlerle paktı" başlığıyla duyurdu.

PKK ile ABD arasındaki ''silah kardeşliği''nin, işbirliğinin o denli ileri gittiğine değinilirken, Amerikan ordusunun özel kuvvetlerinin terör örgütü PKK'ya ait sembolleri omuzlarına takarak basına poz dahi verdikleri kaydediliyor.

Suriye'deki ABD'li General Raymond Thomas ile yapılan röportaja da yer verilen haberde, ABD'li general, DEAŞ'a karşı verdiklerini iddia ettikleri mücadelede PKK ile ''müttefik'' olduklarını kabul ediyor.

"MARKSİST DEĞİL DEMOKRATLAR"
Bir gazetecinin, ''PKK Marksist bir örgüt değil mi?'' sorusunu yanıtlayan ABD'li general, PKK üst düzey yöneticileri ile yaptıkları toplantıda kendilerine yeni bir isim almalarını önerdiğini itiraf ederken, ''Ben onlara Markist değil, demokrat diyorum'' ifadesinde bulunuyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALMANYA'DA, YAYINLANAN, ABD-PKK, İŞBİRLİĞİ, OLAY, OLDU!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937