google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
23 Aralık 2017 - Cumartesi 10:35 Bu haber 1240 kez okundu
 
ALMANYA'DAN TÜRKİYE'YE SÜRPRİZ ÇAĞRI!
Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Adebahr, "Biz, Türk hükümetiyle görüşmeleri devam ettirmeye ve ilişkilerimizdeki gerilimin azaltılmasına doğru gidilmesine hazırız." dedi.
GÜNDEM Haberi
ALMANYA'DAN TÜRKİYE'YE SÜRPRİZ ÇAĞRI!

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Maria Adebahr’dan Türkiye’ye sürpriz çağrı. Adebahr, Türk hükümetiyle görüşmeleri devam ettirmeye ve ilişkilerdeki gerilimin azaltılmasına hazır olduklarını söyledi.

Maria Adebahr, bugün Berlin’de düzenlenen basın toplantısında Türkiye’de Nisan ayında Suriye sınırı yakınlarında gözaltına alınan Alman vatandaşı David Britsch’in dün serbest bırakılmasını değerlendirdi.

Bunun son dönemde Türkiye’de alınan kararlar kapsamında bir başka olumlu sinyal olduğunu ifade eden Adebahr, bu kararların iki ülke arasında adım adım yeniden güveni inşa etme çalışmasına yönelik umut olabileceğini kaydetti.

GÖRÜŞMELERİN DEVAMI İÇİN KARAR

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel'in son haftalarda başlayan görüşmelerin devam etmesini kararlaştırdıklarını aktaran Maria Adebahr, "Almanya olarak, Türk hükümetiyle görüşmeleri devam ettirmeye ve ilişkilerimizdeki gerilimin azaltılmasına doğru gidilmesine hazırız." diye konuştu.

İlişkilerde "olumlu bir gelişme" gördüklerini ifade eden Adebahr, ancak iki ülke arasında zor konuların bulunduğunun da unutulmaması gerektiğini kaydetti.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ALMANYA'DAN, TÜRKİYE'YE, SÜRPRİZ, ÇAĞRI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937