google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
02 Haziran 2016 - Perşembe 21:03 Bu haber 12001 kez okundu
 
ALMANYA'DA TASARIYA 'HAYIR' OYU VEREN TEK VEKİL!
ALMANYA Meclisinde 630 milletvekilli içinde "Ermeni soykırımı" tasarısına tek "Hayır" diyen Hristiyan Demokrat Parti'den Bettina Kudla oldu.
GÜNDEM Haberi
ALMANYA'DA TASARIYA 'HAYIR' OYU VEREN TEK VEKİL!

1915'te yaşanan olaylara ilişkin bugün Almanya Federal Meclisi'nde yapılan oylamada "soykırım" kararı çıktı. Oylamada sadece Bettina Kudla "Hayır" oyu kullandı.

Kudla, oylama sonrasında bu tavrınınn nedenini internet sitesinde açıkladı. Kudla, kararını Alman Meclisinin iç tüzügüne dayandırarak "Meclisin görevi tarihle ilgili yorum yapmak değildir"dedi.

Mecliste yapılan oylamada neden ret oyu verdiği konusunda kişisel  internet sitesinden yazılı açıklama yapan Kudla, şunları söyledi:

"Diğer ülkelerdeki olaylarla  ilgili tarihi değerlendirmelerinde bulunmak, Alman Federal Meclisi'nin görevi  değildir. Tarihi olayların değerlendirilmesi söz konusu ülkelerin, bu durumda da  Türkiye Cumhuriyeti'nin sorumluluğundadır. Söz konusu karar tasarısı, anılan  soykırım değerlendirmelerine, örneğin tarihçileri kaynak göstermemektedir.  

"TÜRKİYE İLE İLİŞKİLER BU KARARLA ZEDENELENECEKTİR"

Türkiye Cumhuriyeti ile olan ilişkiler bu kararla zedelenecektir. AB ile Türkiye arasındaki sığınmacılarla ilgili anlaşmanın uygulanması da zora girecektir. Bu, ilticacılarla sığınmacılar konusunda Avrupa'da ortak çözümlerin zor bulunması sebebiyle de üzücü bir durum. Türkiye Cumhuriyeti ile sığınmacılar konusunda varılan anlaşmanın bozulması durumunda büyük insani sorunların yanı sıra Almanya için daha da fazla masraf ortaya çıkacaktır"

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ALMANYA, Meclisinde, 630, milletvekilli, içinde, "Ermeni, soykırımı", tasarısına
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937