Haber Detayı
09 Haziran 2017 - Cuma 11:35 Bu haber 565 kez okundu
 
ARABİSTAN KATAR İÇİN BİR ADIM DAHA İLERİ GİTTİ!
Suudi Arabistan, BAE, Bahreyn ve Mısır ortak bildiri yayınladı.
DÜNYA Haberi
ARABİSTAN KATAR İÇİN BİR ADIM DAHA İLERİ GİTTİ!

Suudi Arabistan, BAE (Birleşik Arap Emirlikleri), Bahreyn ve Mısır ortak bildiri yayınladı. Bildiride Katar'daki 59 kişi ve 12 hayır kuruluşunun "terörle irtibatlı" olduğu iddia edildi.

Suudi haber ajansının aktardığı bilgilere göre Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn'in ortak açıklamasında, aralarında Müslüman Kardeşler'in ruhani lideri Yusuf Al Karadavi'nin de bulunduğu 59 kişinin yan sıra, Katar destekli hayır kurumlarının da dahil olduğu 12 kuruluş, bu kapsamda terörist ilan edildi.

Suudi Arabistan, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Yemen, pazartesi günü "teröre destek vermekle suçladıkları" Katar ile diplomatik ilişkilerini kestiklerini duyurmuştu. Suudi Arabistan, BAE ve Bahreyn ülkelerinin hava sahasını Katar'a kapatarak, Katarlı diplomatların 48 saat içinde ülkelerinden ayrılmasını istemişti. Katar'a karşı yapılan diplomatik ablukaya Maldiv Adaları ve uluslararası toplumca meşruiyeti olmayan darbeci general Halife Hafter destekçisi Libya Tobruk hükümeti ile Moritanya da katılmıştı.

ülkehaber

Kaynak: Editör:
Etiketler: ARABİSTAN, KATAR, İÇİN, BİR, ADIM, DAHA, İLERİ, GİTTİ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937