google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 19:17 Bu haber 2025 kez okundu
 
ARABİSTANLI GENERALDEN KÜSTAH TÜRKİYE AÇIKLAMASI!
Suudi Arabistanlı General El Şehri Türkiye'yle ilgili haddini aşan küstah açıklamalar yaptı.
GÜNDEM Haberi
ARABİSTANLI GENERALDEN KÜSTAH TÜRKİYE AÇIKLAMASI!

ABD ile gayrimeşru bir ittifaka soyunan ve son dönemlerde İsrail ile diplomatik ilişkilerini geliştirerek Ortadoğu ve Körfez'in üst aklı olmaya çalışan Suudi Arabistan, Türkiye'ye ders vermeye çalışıyor.

Suudi Arabistanlı General Hasal el Şehri Katar ve Türkiye’nin disipline edilmesini gerektiğini belirterek, bölgedeki hakimiyet alanlarının daraltılması gerektiğini savundu.

TÜRKİYE SÜPER GÜÇ GİBİ DAVRANIYOR: Suudi General El Şehri, Türkiye ile Katar'ın bölgede süper güç gibi olduğunu belirtirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da alanda en çok söz sahibi olan liderlerden biri olmasını hazmedemedi. Türkiye'ye karşı harekete geçilmesi gerektiğini savunan El Şehri, "Türkiye süper güç gibi davranıyor. Erdoğan'ın normal konumuna geri dönmesi için Türkiye'yi kuşatmalıyızdedi.

TÜRKİYE'Yİ KUŞATMALIYIZ: Katar rejimini çirkin olarak niteleyen el Şehri, bu rejimin disipline edilmesi gerektiğini ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın normal konumuna geri dönmesi için Türkiye’nin kuşatılması gerektiğini vurguladı.

ARAP GÜZÜ: Yine bu bağlamda Suudi yazar Muhammed el Owain, Katar ve Türkiye’yi Libya’daki ve bölgenin başka ülkelerindeki terörü desteklemek ve korumakla suçladı ve Arap Baharını "güz" olarak nitelendirdi. Yazara göre "Arap Güzü" Arap bölgesini parçalamak için başlatıldı. Yazar ayrıca, Katar ve Türkiye’nin, el Kaide ve DAEŞ örgütlerinin unsurları aracılığıyla ve Katar’ın paralarıyla Libya’da devletçikler ve eyaletler oluşturmakla suçladı.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ARABİSTANLI, GENERALDEN, KÜSTAH, TÜRKİYE, AÇIKLAMASI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937