google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
22 Temmuz 2015 - Çarşamba 15:08 Bu haber 2676 kez okundu
 
AŞIRI SICAKLAR 16 İLİ KAVURACAK!
Hava durumu uyarısı verildi. Meteoroloji İstanbul , Ankara , İzmir , Bursa, Konya ve Kayseri ile Adana 'yı uyardı.
YAŞAM Haberi
AŞIRI SICAKLAR 16 İLİ KAVURACAK!

ÜRKİYE cuma günü aşırı sıcak hava dalgasının etkisine giriyor son hava durumu uyarısına göre sıcaklık daha da artarak haftasonu bunaltacak. Meteorolojinin son hava durumu değerlendirmesine göre en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara ve İzmir'de 37, Konya ve Kayseri'de 36, İstanbul'da 33, Manisa, Denizli ve Edirne'de 39, Adana ve Antalya'da 35, Karabük ve Tokat'ta 39, Diyarbakır'da 42, Şanlıurfa'da 43, Elazığ'da 40 ve Erzurum'da 33 dereceye ulaşacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son hava durumu açıklamasına göre Basra alçak basıncının etkisi ile Türkiye'deki hava sıcaklığı mevsim normallerinin 2 ile 5 derece üzerine çıktı. Daha sıcak hava dalgası ise cuma günü tüm yurdu etkileyecek. Hava durumu raporunda bu konuda uyarı verildi. 

CUMA GÜNÜ HAVA YAKACAK
Cuma günü ve hafta sonunda Karadeniz bölgesinin iç kesimleri ile Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde aşırı sıcaklar etkili olmaya başlayacak. 

Aşırı sıcaklar Pazar gününden itibaren ise Marmara bölgesini kavuracak. Pazar günü İstanbul ve Bursa başta olmak üzere tüm marmara bölgesinde hissedilir derecede bir ısı artışı yaşanacak. 

Aşırı sıcaklar iç bölgeleri de vuracak. Ankara, Konya ve Kayseri başta olmak üzere hava hava sıcaklığı normalin 3 ila 7 derece üzerine çıkacak.

ANKARA HAVA DURUMU
Meteorolojinin Ankara hava durumu tahminine göre cuma günü başkentte etkili olacak aşırı sıcaklar pazartesi günü de etkili olmaya devam edecek.
ankara-hava-durumu.20150722140629.jpg

İSTANBUL HAVA DURUMU
Meteorolojinin İstanbul hava durumu tahminine göre cuma günü etkili olacak aşırı sıcaklar pazartesi günü de devam edecek.
istanbul-hava-durumu-haritali.jpg
İZMİR HAVA DURUMU
İzmir hava durumu tahminine göre perşembe günü aşırı sıcaklar etkili olmaya başlayacak. Cuma günü hava daha da bunaltacak. 
izmir-hava-durumu.20150722140821.jpg
BURSA HAVA DURUMU
Meteorolojinin hava durumu tahminine göre Bursa 'da perşembe günü aşırı sıcak etkili olacak. Bursa'da sıcaklık 35 dereceye fırlayacak. 
bursa-hava-durumu.20150722141008.jpg

KAYSERİ HAVA DURUMU
Kayseri hava durumu raporlarına göre aşırı sıcaklarla cuma yanacak.
kayseri-hava-durumu.20150722144958.jpg
RÜZGARDA YETMEYECEK NEM 40 DERECE YAPACAK
Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde rüzgarın yarından itibaren kuzey yönlerden güney yönlere dönmesiyle en yüksek hava sıcaklığının 40 dereceden 30 ila 35 derece arasına düşeceği tahmin ediliyor. Ancak güneyli rüzgarlarla deniz üzerinden taşınacak nemle hissedilen sıcaklıkların 40 derece civarında olacağı ön görülüyor.

Meteorolojinin açıklamasında yüsek hava sıcaklıklarının oluşturabileceği başta sağlık sorunları olmak üzere, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: Hava, durumu, uyarısı, verildi, Meteoroloji, İstanbul, , Ankara, , İzmir, , Burs
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937