google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
24 Şubat 2018 - Cumartesi 12:57 Bu haber 7779 kez okundu
 
ATM'DEN PARA ÇEKENLER DİKKAT!
ATM'lerden farklı bankı kartı ile para çekme işlemlerinde alınan fahiş komisyon ücretlerine düzenleme getirildi. Detaylar haberdesifre.com'da
EKONOMİ Haberi
ATM'DEN PARA ÇEKENLER DİKKAT!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ( BDDK) Finansal Tüketici İlişkileri Daire Başkanı Ahmet Yılmaz, ortak ATM’lerden para çekenlerden alınan ücretlerin çok yükselmesi üzerine sınırlama getirdiklerine dikkat çekti.

GELİR KAPISI HALİNE GETİRENLER VAR! Yeni Şafak'ın haberine göre Yılmaz “Ortak ATM’de alınan ücreti abartıp bunu gelir kapısı haline getiren bankalar var” diye uyardı.

ESKİDEN 100 LİRAYA 10 LİRA ALINIYORDU: Ortak ATM’lerin yaygınlaştırıldığını dile getiren Yılmaz, “Herhangi bir ATM’den 100 lira çekmek istediğinizde bunun komisyonu veya bankanın aldığı ücretle birlikte vatandaş yaklaşık 8-10 liralık ücret ödemek zorunda kalıyordu” dedi.

2 LİRA 30 KURUŞ SINIRI: Aralık ayında bir düzenleme yaptıklarını böylece de ATM’den 100 liralık para çekiminde alınabilecek ücreti 2 lira 30 kuruşa kadar sınırladıklarını, söyleyen Yılmaz, bundan sonra azami alınabilecek ücretin 2 lira 30 kuruş olacağını belirtti.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ATM'DEN, PARA, ÇEKENLER, DİKKAT!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937