google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 17:12 Bu haber 1584 kez okundu
 
BAHÇELİ'DEN ERDOĞAN'IN İŞ BANKASI TEKLİFİNE DESTEK!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin yasal bir düzenlemeyle hazineye geçmesi konusundaki teklifine destek verdi.
GÜNDEM Haberi
BAHÇELİ'DEN ERDOĞAN'IN İŞ BANKASI TEKLİFİNE DESTEK!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin İş Bankası hisselerinin Hazine’ye devri için bir yasal düzenleme yapılabileceğini açıklamıştı. Erdoğan'ın sözlerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den destek geldi.

Bahçeli İş Bankası hisselerinin hazineye devri için teklif gelirse destekleriz açıklamasında bulundu.

Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İş Bankası'na ilişkin sözleri üzerine parti genel merkezinde gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli; "İş Bankası'ndaki CHP hisselerinin Hazine ve Türk milletine devri için bir kanun teklifi Meclis'e gelirse destekleriz" dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ: Erdoğan konuyla ilgili Macaristan dönüşü gazetecilere "Mesele İş Bankası değil. Mesele, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetidir. Kılıçdaroğlu, ‘Oradan bizim kasamıza giren para yok ki’ diyor. Ben ‘Senin kasana para giriyor’ demiyorum ki. Mahkeme kararıyla, Türk Dil Kurumu’na ve Türk Tarih Kurumu’na belirli bir temettü geliri aktarılıyor. Ama orada yönetim kuruluna CHP niye dört adam koyuyor? Efendim, yönetim kurulundaymışlar ama hiçbir inisiyatifleri yokmuş.

YASAL BİR DÜZENLEMEYLE...Yönetim kuruluna gireceksin, ama hiçbir inisiyatifin olmayacak. Böyle bir saçmalık olur mu? Şayet inisiyatifleri yoksa o dört kişiyi çeksinler o zaman. Biz diyoruz ki: Buradaki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti neyse bu vasiyetin Hazine’ye devrini gerçekleştirelim. Çünkü bu şahıslara ait bir hak değildir. CHP’nin hakkı hiç değildir. MHP’li arkadaşlarla birlikte yapılacak bir yasal düzenlemeyle bu işin yoluna koyulabileceği kanaatindeyim." açıklamalarında bulunmuştu

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: BAHÇELİ'DEN, ERDOĞAN'IN, İŞ, BANKASI, TEKLİFİNE, DESTEK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937