google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 13:34 Bu haber 2265 kez okundu
 
BAHÇELİ ERKEN SEÇİM DEDİ! CHP MEYDAN OKUDU
MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısı gündeme bomba gibi düştü. Bahçeli'nin çağrısına CHP'den ''Hodri meydan'' yanıtı geldi.
GÜNDEM Haberi
BAHÇELİ ERKEN SEÇİM DEDİ! CHP MEYDAN OKUDU

ANKARA gündemi MHP lideri Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısıyla bir anda değişti. Devlet Bahçeli "Türkiye'nin bu şartlarda 3 Kasım 2019'u beklemesi mümkün değildir." deyip "26 Ağustos 2018 günü erken seçim yapalım." çağrısı yaptı. Bahçeli'nin çağrısına hükümet ve muhalefet partilerinden yanıt geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Bülent Tezcan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim çağrısıyla ilgili "Hodri meydan, diyoruz. Biz CHP olarak buna hazırız" dedi. Tezcan'ın açıklamaları şöyle:

SANDIK ÇAĞRISINA EVET DİYORUZ: "Türkiye'nin hem içeride hem dışarıda iflas etmiş bir iktidar vardır, ekonomik anlamda ciddi sıkıntılar kapıya dayanmıştır, kurun ateşi düşmüyor, Türkiye hem içeride hem dışarıda yalnızlaşan bir sürece girmiş, 16 milyon yoksulu olan ülke. Konuşuruz tarihi, 26 Ağustos da olabilir, bir hafta önce de olur sonra da olur. Sandık çağrısına biz evet diyoruz, yalnız millet çözecektir.

ERDOĞAN NE DİYECEK MERAK EDİYORUZ

Yalnız şunu da millete anlatmak zorundalar. Bugüne kadar ülkeyi tek adam koalisyonuyla bu noktaya taşıyanlar, bu kararı alırken istişare ettiler mi etmediler mi bilmiyoruz. Bunu da aynı şekilde ortak karar olarak paylaşabilirlerdi, paylaşmadılar. Biz de merakla büyük ortağın, büyük aktörün Erdoğan'ın ne diyeceğini merak ediyoruz."

26 Ağustos 2018 tarihi neye denk geliyor?

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: BAHÇELİ, ERKEN, SEÇİM, DEDİ!, CHP, MEYDAN, OKUDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937