google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
26 Temmuz 2015 - Pazar 17:25 Bu haber 1884 kez okundu
 
BAHÇELİ'DEN HÜKÜMETE DESTEK YARGITAY'A ÇAĞRI!
MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) lideri Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, Yargıtay'a çağrıda bulunarak isim vermeden HDP'nin kapatılmasını talep etti.
GÜNDEM Haberi
BAHÇELİ'DEN HÜKÜMETE DESTEK YARGITAY'A ÇAĞRI!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'de son dönemde yapılan saldırıların ardından 7 sayfalık yazılı bir açıklama yaptı.  

YARGITAY SİYASİ PARTİLERLE İLGİLİ KANUNU İŞLETMELİ

MHP lideri, isim vermeden HDP için Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nı harekete geçmeye çağırdı. Bahçeli, "Teröristlere övgüler düzen, şehitlerimizin kanına giren çürümüşleri kınamaktan dahi imtina eden ve terörle arasına mesafe koyamayan Kandil siyasetçileri hakkında hemen devreye girmeli, hukuku çalıştırmalıdır. Anayasa’ya ve Siyasi Partiler Kanuna muhalif ve aykırı davranışlar sergileyerek şiddet ve teröre siyasi mühimmat sağlayanlara atıl ve hareketsiz kalmak PKK’ya dolaylı arka çıkmak anlamına gelecektir" ifadelerini kullandı.  

MHP lideri, Başbakan Davutoğlu'nun ortak deklarasyon teklifini reddederken Çarşamba günü Meclis'teki olağanüstü toplantıya katılacaklarını açıkladı. 

"IŞİD VE PKK'NIN BÜTÜN TEZGAHLARI BOŞA ÇIKARILACAKTIR"

Bahçeli, yazılı olarak yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kaydetti: "Büyük milletimizin sabrı ve direncini sınayanlar, bundan sonra olması muhtemel daha vahim gelişmeler karşısında göstereceği tepkileri test etmeyi düşünenler akıllarını başlarına almalıdırlar. Türk milletini etnik temelde ayrıştırmaya, çatışma ortamını alevlendirerek bölmeye ve parçalamaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Ne IŞİD, ne PKK, ne de AKP'nin birlikte çalışıp, telefonlarla gönlünü aldığı terör baronları Türkiye'yi yıkamayacaklar, çözülmesini sağlayamayacaklardır. Türk milleti bu tuzağa düşmeyecek, her şart altında birlik ve beraberliğine, bin yıllık kardeşliğine sahip çıkacak, bu şer ve ihanet cephesine fırsat vermeyecektir. IŞİD ve PKK'nın, bunların kanatları altında Türkiye'ye ihanet için seferber olan musibet taraftarlarının bütün tahrikleri ve tezgahları boşa çıkarılacaktır. İçinde bulunduğumuz ağır şartlar, hükümetin kararlı bir duruş sergilemesinin yanında, pazarlıkla terörün önlenemeyeceğini de netleştirmiştir. Etnik bölünmeyi amaçlayan kanlı terörün, bölgesel karışıklıktan doğan selefi terörün hedefi ülkemizin milli birliği, toprak bütünlüğü ve milli varlığıdır. Türkiye'nin hem silahlı terörle hem de etnik bölücülükle mücadelede tarihi bir yol ayrımında olduğu şüphesizdir. Konu, milli güvenliğimizin küresel güçlerin iznine ve müsamahasına bırakılmayacak kadar ciddi, vahim ve son derece önemli hale gelmiştir" Dedi.

kaynak ulkehaber

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLLİYETÇİ, Hareket, Partisi, (MHP), lideri, Bahçeli, yaptığı, yazılı, açıklamad
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937