google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
01 Mart 2019 - Cuma 15:51 Bu haber 902 kez okundu
 
BAKAN ALBAYRAK'TAN KOBİ'LERE 25 MİLYAR LİRALIK KREDİ MÜJDESİ
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Geçtiğimiz hafta müjdeyi vermiştik. Bugünden itibaren KOBİ’lerimiz için Kobi Değer Kredisi-2’yi devreye alıyoruz" dedi.
EKONOMİ Haberi
BAKAN ALBAYRAK'TAN KOBİ'LERE 25 MİLYAR LİRALIK KREDİ MÜJDESİ

Geçtiğimiz aylarda 14 bankanın katılımı ile açıklanan KOBİ'lere değer kredisinde ikinci aşamaya geçildi. Kredinin ilk paketinde KOBİ'lere 20 milyar TL kredi ayrıldı. 

İlk kredi paketinde yıllık cirosu 25 milyon TL'nin altında olan mikro ve küçük ölçekli KOBİ'lere yönelik finansman imkanı sağlandı. İmalat ve ihracat sektöründeki firmalara 1 milyon lira, diğer sektörlere ise 500 bin lira kredi verildi.

20 milyar lira olan paketten yaklaşık 40 bin işletme yararlandı. Kredi; 6 ay anapara ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve aylık 1,54 faiz oranlı verild.

Bu ilk paketin ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçtiğimiz hafta yeni bir paketin daha açıklanacağı müjdesini vermişti. Twitter'dan açıklama yapan Bakan Albayrak, ikinci KOBİ paketine dair detayları paylaştı. 

Albayrak'ın ekonomi dünyasını ilgilendiren paylaşımları şöyle: "Geçtiğimiz hafta müjdeyi vermiştik. Hazine garantili, toplamda 25 milyar TL’lik yeni paketimiz tüm kobilerimize hayırlı uğurlu olsun. Destek olan 17 bankaya da teşekkür ediyoruz"

 
Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: BAKAN, ALBAYRAK'TAN, KOBİ'LERE, 25, MİLYAR, LİRALIK, KREDİ, MÜJDESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937