google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
05 Temmuz 2018 - Perşembe 12:10 Bu haber 2063 kez okundu
 
BAKAN CANİKLİ: DEV İHALEYİ BİZ KAZANDIK!
Milli Savunma Bakanı Canikli Pakistan'daki korvet ihalesini Türkiye'nin kazanması üzerine 'Bugüne kadar Türk savunma sanayisinde bir seferde en yüksek rakamlı ihracattır bu' dedi.
GÜNDEM Haberi
BAKAN CANİKLİ: DEV İHALEYİ BİZ KAZANDIK!

Pakistan'la Türkiye arasında 4 Milgem Korvetinin satışına ilişkin anlaşmada imzalar atıldı.

Ravalpindi kentinde bulunan Savunma Üretimi Bakanlığı'nda yapılan imza törenine Türkiye'yi temsilen Milli Savunma Bakan (MSB) Yardımcısı ve Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi (ASFAT) Yönetim Kurulu Başkanı Şuay Alpay, MSB Müsteşar Vekili ve ASFAT Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yunus Emre Karaosmanoğlu, MSB Müsteşar Yardımcısı ve ASFAT Yönetim Kurulu Üyesi Büyükelçi Basat Öztürk, İstanbul Tersanesi Komutanı Tuğamiral Erdinç Yetkin ve Türkiye'nin İslamabad Büyükelçisi İhsan Mustafa Yurdakul katıldı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, bugünün Türk savunma sanayisi için çok önemli bir gün olduğunu belirterek "Pakistan Deniz Kuvvetleri'nin ihtiyacı olan 4 korvetin ihalesi sonuçlandı ve bu ihaleyi Türkiye olarak biz aldık. Bugüne kadar Türk savunma sanayisinde bir seferde en yüksek rakamlı ihracattır bu" dedi. 

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: BAKAN, CANİKLİ:, DEV, İHALEYİ, BİZ, KAZANDIK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937