google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
11 Ekim 2018 - Perşembe 17:28 Bu haber 1904 kez okundu
 
BAKAN ÇAVUŞOĞLU PKK'LI GAZETECİYE HADDİNİ BİLDİRDİ
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, canlı yayında 'Irak topraklarında askeri saldırılarınız devam edecek mi' sorusu soran PKK'lı gazeteciye haddini bildirdi.
GÜNDEM Haberi
BAKAN ÇAVUŞOĞLU PKK'LI GAZETECİYE HADDİNİ BİLDİRDİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Cumhurbaşkanı Berhem Salih ile bir araya geldi. Görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin bu süreçte Irak'a desteğini bir kere daha vurgulamak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Irak'ın yeniden inşası, ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve ticaret, yatırım gibi konuları görüşmelerde ele aldıklarını dile getiren Çavuşoğlu, terörle mücadeleye birlikte devam etme gerekliliği konusunda hemfikir olduklarını söyledi.

Canlı yayında Irak topraklarında askeri saldırılarınız devam edecek mi? sorusu soran PKK'lı gazeteciye haddini bildirdi. Bakan Çavuşoğlu, Türkiye'nin terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonları hakkındaki soruya şu yanıtı verdi.

"Türkiye, terörle mücadelede uluslararası hukuk çerçevesinde teröristler nerede olursa olsun onları yok etmeye devam edecektir. Bu mücadele de Irak'ın toprak bütünlüğüne ihlal değildir, saldırı değildir, uluslararası hukuktan kaynaklanan hakkımızdır. Bundan sonra bu mücadeleyi de hükümet kurulduktan sonra Irak hükümetiyle birlikte yapacağız."

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: BAKAN, ÇAVUŞOĞLU, PKK'LI, GAZETECİYE, HADDİNİ, BİLDİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937