Haber Detayı
08 Ekim 2017 - Pazar 13:42 Bu haber 964 kez okundu
 
BAKAN'DAN MÜJDE! BÜTÜN İLLERDE OLACAK
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2018'de Türkiye'nin bütün illerine doğalgazın ulaşacağını belirterek, "2019 yılı sonuna kadar da 200'ü aşkın ilçeye doğalgazı gelmiş olacak" dedi.
GÜNDEM Haberi
BAKAN'DAN MÜJDE! BÜTÜN İLLERDE OLACAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2018'de Türkiye'nin bütün illerine doğalgazın ulaşacağı müjdesini vererek, "2019 yılı sonuna kadar da 200'ü aşkın ilçeye doğalgazı gelmiş olacak" 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, AK Parti'nin Afyonkarahisar'da düzenlenen 26.'ıncı İstişare ve Değerlendirme toplantısının dünkü oturumunda Milli Enerji ve Maden politikasına ilişkin sunum yaptı. 

2018 yılında Türkiye'nin jeokimya ve jeofizik haritasının biteceğini belirten Bakan Albayrak, "Türkiye haritasındaki tüm sondaj faaliyetlerinin 'veri tabanı' diyebileceğimiz haritayı çıkartarak, herkese açık bir merkezde Türkiye'deki bütün altyapıyı arşivliyoruz.

JEOFİZİK HARİTASINI 2018'DE TAMAMLAYACAĞIZ

İnşallah bu sene bunu hayata geçiriyoruz. Türkiye jeofizik haritasını 2018'de tamamlayacak. Tüm Türkiye coğrafyasını, bitki örtüsünden topografik yapısına kadar röntgenini çekip madencilikte sahip olunan kaynakları göreceğiz" dedi.

YIL SONUNDA DOĞALGAZSIZ İL KALMAYACAK

Bakan Albayrak, Artvin, Hakkari ve Şırnak'a da doğalgazın götürülmesiyle gelecek yıl doğalgazsız ilin kalmayacağı müjdesini vererek, 2019 yılına kadar ise 200 ilçeye doğalgazı ulaştırmayı hedeflediklerini ifade etti. Bakan Albayrak, nükleer santralin de temellerinin yakında atılacağını aktardı.

ülkehaber

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN'DAN, MÜJDE!, BÜTÜN, İLLERDE, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937