Haber Detayı
21 Mart 2017 - Salı 11:44 Bu haber 2558 kez okundu
 
BAKAN MÜJDEYİ VERDİ! İNDİRİM DEVAM EDEBİLİR!
Maliye Bakanı Naci Ağbal, beyaz eşya satışlarının geçen yılın şubat ayına göre yüzde 30 üzerinde arttığını ve KDV indiriminin uzatılması konusunu değerlendireceklerini söyledi.
EKONOMİ Haberi
BAKAN MÜJDEYİ VERDİ! İNDİRİM DEVAM EDEBİLİR!

Ağbal, "Bu iki sektör ekonomide dinamo sektör. Birçok sektörle ilgili. Bu yüzden gerek mobilyada gerekse beyaz eşyada nisan ayının sonunda bu düzenleme süresi dolacak. Ama bakacağız, durumu değerlendireceğiz. Şimdi müthiş olumlu bir atmosfer var. En son gelen rakamlar beyaz eşya satışları geçen seneki 2016-2017 şubat aylarına göre satışlar yüzde 30'un üzerinde artmış. Ben aynı oranın mobilya sektöründe de olduğunu görüyorum.

'HAREKETLİLİK GETİRDİ'

Dolayısıyla bu piyasada bir hareketlenme getirdi. Alışverişe bir hareketlilik getirdi. Bunu da dikkate alacağız. Yeter ki esnafımızın yüzü gülsün. Alışveriş olsun bereket olsun. Ekonomide çarklar dönsün" dedi.

Esnafın milletin sigortası olduğunu dile getiren Bakan Ağbal, "Siz de bizler için çok önemlisiniz. Esnaf bu milletin sigortasıdır. Sizler bu milletin birliğine dirliğine vatana sevgi ile bağlı insanlarsınız. Sizler güçlü oldukça bu memleketin birlik beraberlik daim olacak. Bunun için esas olan sizsiniz esas olan millet biz sizin adınıza vekiller olarak bu millete hizmetkarız başka bir şey değiliz. Siz varolun" ifadelerini kaydetti.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKAN, MÜJDEYİ, VERDİ!, İNDİRİM, DEVAM, EDEBİLİR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937