google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
06 Mart 2022 - Pazar 11:11 Bu haber 4900 kez okundu
 
BALIK BURCUNDAKİ MERKÜR'ÜN ETKİSİ
Astrolog, yazar Filiz Cansever Balık burcundaki Merkür'ün etkisini haberdesifre.com'a anlattı.
YAŞAM Haberi
BALIK BURCUNDAKİ MERKÜR'ÜN ETKİSİ

10 mart’ta Merkür'ün Balık burcuna giriş yapacağını söyleyen Astrolog, yazar Filiz Cansever Balık burcundaki Merkür'ün etkisini haberdesifre.com'a anlattı.

Astrolog Cansever, "10 mart’ta Merkür Balık burcuna giriş yapacak. Bunun öncesinde Kova burcundaydı. Daha analitik düşünen, özgürce konuşmaların yapıldığı zamanlardan geçtik. 28 mart’a kadar da Balık burcunda seyahat edecek. Şimdi önce Merkür’ü tanımak gerekiyor. Kısaca Merkür; Akıl, düşünme, konuşma, davranış şekillerimizi anlatır. Yaşadıklarımızı nasıl algıladığımızı, nasıl çözümlediğimizi Merkür belirler. Öğrenme, eğitim, şakalaşma, yaptığımız şakaların kalitesi bile Merkürle bilinir. elektronikler, haberleşme, seyahatler, kardeşler, ticaret ile ilgili konularla temsil edilir.

Balık burcu ise; hayaller, yaratıcılık, yalnız kalma, dağılma, ruhsal konular, korkular, kendini adamak, yardım etmek, merhamet göstermek ile ilgilidir. Bir yerde kurban psikolojisi de diyebiliriz aslında. Tabi Merkür Balık burcunda zararlı bir konumdadır. Doğal olarak Merkür’ün ifade ettiği konularda karar vermek de zorlanacağız demektir. Merkür hangi evinizde ise, o konularda yanılgılara düşmek, kararsız kalmak, çözüm üretmek, mantıklı bakış açısı geliştirmekte zorlanabiliriz demektir. Tabi Balık burcu rüyalar, bilinçaltı konular, sırlar ve gizemlerle, bilinmeyeni bilme ile de alakalıdır. Rüyalarınıza bu dönem dikkat edin. Vahiysel ya da mesaj içerikli rüyalar görebiliriz. Ama tabi görmek değil yormaktır önemli olan sözünü unutmayın. Bu nedenle herkese anlatmak değil, doğru yorum yapabilmek asıl önemli olandır.

Bu dönem yapılacak anlaşmalara, sözleşmelere dikkat etmekte yarar var. Bu süreçte kendimizle yüzleşeceğiz. Nasıl mı? Nelerden kaçtık, hangi durumları yarım bıraktık diye düşünmeye başlayabiliriz. Özellikle de tamamlanmayı anlatan Başak dolunayı ile iyice gözümüze sokulacaktır bu durum. Ve daha cesur hissedebiliriz kendimizi. Ama bakış açımızda biraz daralmalar olabilir pek tabi.

Kısacası objektif olmak konusunda biraz zorlanabiliriz. Karar alma aşamasına gelenler, duygularının ve mantığının arasında kalabilirler. Yani kafalar biraz çorba olabilir.

Şimdi Balık değişken bir burç olduğu için sık sık fikir değişikliği de yaşayacağız. Bu herkes için gerçekten zor dönem gibi. Merkür ticareti de anlatıyor dedik, o zaman işi para ile olanlar, ticaret yapanlarında hesap kitapları şaşabilir. Hesapları hata verebilir. Çünkü hem zihin, hem dikkatler dağınık olabilir. Tabi Neptün faktörüde var. Bu da aldatılmalara, yanılgılara açık hale getirecektir bizleri. Bu durum belki de fazla hassas olmakla, alınganlıklar yapmamızla da alakalı olabilir. Merkür Balık burcunda iken kendimizi tam olarak istediğimiz gibi, anlaşılır şekilde ifade etmekte zorlanacağımızda bir süreç.

          Bu kadar olumsuzluklar var diye üzülmeninde anlamı yok aslında. Sezgiler, hayal gücü, yaratıcılık güçleneceği için, bunları yani bu tarz duygularınızı davranışlara ve projelere dökün. Yapmak istediklerinizi listeleyin. Planlarınızı yapın. Spiritüel çalışmalar yapın. Özellikle affetme ve geçmiş yaşam şifa çalışması oldukça işinize yarayacaktır.

       Ay bu dönemde hilal fazında olacaktır. Bu da eğitim, öğretim, araştırma yapmak, özgür olmak hepimiz için önemli olacaktır. Ama fazla hareketli değilde daha temkinli hareket etmekte fayda var. Adımlarımızı daha güvenli bir şekilde atma isteklerimizde dikkat çekici olabilir.

Bu dönem hem kendimizle hem de başkalarıyla ilişki ve işletişim biçimlerimizi değiştirmek zorunda kalsakta bu biraz can sıkıcı olabilir. Aslında çok zorlamamak gereken bir süreçteyiz. Bu dönemin en büyük dersi sabır ve sorunlardan biraz uzak kalmak…

Bu daha çok kişisel imaj olsun, kendimiz olsun tamamen nasıl olmak istiyorsak ona göre şekil alabileceğimiz, kendimizi içsel olarak yenileyebileceğimiz zamanlar. Bir çoğumuz bu dönemde deneyimler yaşayacaktır. Bizi değişim yolculuğunda itici güç olacak bir kişi ya da bir olay olabilir bu. 

Geçmişte yaşayamadıklarımızı özleyebiliriz de. Bizler değişmeye başladıkça sevdiğimiz, ilişki içinde olduğumuz kişilerinde bizleri anlamasını isteyeceğiz doğal olarak. Ama unutmayın ki biz değişirken, karşımızdaki de değişecektir. Bir günde değişim gerçekleşmez. Bazen zamana ihtiyacımız vardır. Bu zamanı hem kendimize hem de karşımızdaki kişilere verebilmeliyiz. Pozitif olan herşeye odaklanmak bu süreci hafifleyecektir.

Bu dönemde partner ilişkilerimizde güç dengeleri değişebilir, farklı bir yöne evrilebilir. Bu acı verici gelse de sonunda daha güçlü ve daha daha dürüst biri olarak kendimizi hissedeceğiz.

Bu hafta otorite figürleri ile, patronlarla tarışmalardan, fikir ayrılıklarına düşmekten uzak durmak en mantıklısı. Plüton’un tepe noktasına olan kare açısı biraz zorlayacı. Sizin haklı sebepleriniz olabilir. Fikirlerinizde doğru olabilir. Ama bir an önce bir şeyler olsun, artık zamanı geldi bana göre diyerek adım atmak yanlış olur. Biliyoruz ki, daldaki yaprak bile zamanı gelmeden düşmez. Herşeyin olgunlaşma süreci vardır. Diğeri durumu sadece zora sokacaktır.

Gerek mesleğimiz, gerekse hedeflerimizin yönünde büyük değişimlerin eşiğindeyiz. Bazılarımızın kariyer hayatında, bazılarımızın evliliklerinde boşanma, ayrılık kararı alma, kimilerinde yer değişitirme ya da farklı güç mücadeleleri şeklinde hayatlarımızda yerini alabilir bu değişimler. Ayrıca geçmişten getirdiğimiz, bizim unutmak istediğimiz, ama çözmediğimiz için karşımıza gelen eski sorunlar da var. Bu sefer bunları çözün ki yolunuz aydınlansın. Dürüst olun, ama önce kendinize karşı. Çünkü ancak o zaman değişim başlar ve doğru yolda ilerleyebilirsiniz. Resmen benliğin ölümü, yeniden diriliş gibi… Aynı Zümrüd-ü Anka kuşunun küllerinden yeniden doğması gibi.

Aslında bu dönem iş ortaklıkları olsun, hukuki konular olsun, yaşamınızı kökten etkileyecek kararlar olsun biraz durmakta ve bu transitin bitmesini beklemekte yarar var.

Haberin videosunu izlemek için lütfen TIKLAYIN

Kaynak: Editör:
Etiketler: BALIK, BURCUNDAKİ, MERKÜR'ÜN, ETKİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937