google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
18 Aralık 2015 - Cuma 16:13 Bu haber 6960 kez okundu
 
BARRUS ÖNCE DÜŞESİ SONRA DÜNYAYI GİYDİRECEK!
Türkiye’nin kadın giyim markalarından Barrus, Dünya’ya Londra Moda Haftası ile açılacak. Firma, ‘İngiliz giyim piyasasını alt-üst ederek önce Cambridge Düşes’i Kate Middleton’u giydirmeyi sonra da dünyayı giydirmeyi hedefliyor!
MODA Haberi
BARRUS ÖNCE DÜŞESİ SONRA DÜNYAYI GİYDİRECEK!

İstanbul Nişantaşı’nda bir butik ile moda ve giyim piyasasına giren Barrus’un yöneticileri Volkan HidayetoğluNeslişah Yılmaz, Nur Çağlayan ve İngiltere Temsilcisi Zeynep Ober, Pazartesi akşamı Londra kent merkezindeki İshtar Restaurant’ta düzenledikleri basın toplantısında firma va Barrus’un bundan sonraki yol haritası hakkında bilgi verdiler.

İngiltere Basın ve Halkla İlişkiler danışmanı Nilgün Canver’in organize etitği toplantıda konuşan Volkan Hidayetoğlu, Barrus’un Türk etkisi taşıyan bir global üst segment markası olduğunun altını çizdi.

Barrus markasının, Neslişah Yılmaz ve Nur Çağlayan ile birlikte üç yıl önce  yola çıktıklarını, son iki yıldır ise daha aktif olarak çalıştıklarını hatırlatan Volkan Hidayetoğlu, moda sektöründeki yerini, “ünlülerin hemen hemen tamamının giydiği üst segment bir kadın markası” diye tanımladı.

BARRUS KADINI KENDİNİ KALABALIKLARDA HİSSETTİRECEK

Türkiye’nin ve İstanbul’un önemli bir merkezi olan Nişantaşı’ndan yola çıktıklarını kaydeden Hidayetoğlu, “Biz şampiyonlar liginde oynamak istiyoruz. Bu global normun oluşturulması ve dağılmasında doğru adresin Londra olduğuna inanıyoruz. Çünkü Barrus kadını kendini kalabalıklarda hissettirendir” diye konuştu.

Fabrikasyon üretimler yerine ‘kişiye özel’ gece elbiseleri, kokteyl elbiseleri ve günlük takımlardan oluşan barrus koleksiyonlarının, iki genç ve yetenekli tasarımcı Neslişah Yılmaz ve Nur Çağlayan’ın işbirliği ile ortaya çıktığını ifade eden, Volkan Hidayetoğlu, Barrus tasarımlarda ebru sanatının, ipek üzerine uygulaması ile de farklı ve tek olduğunu vurguladı.

Barrus yöneticileri Volkan Hidayetoğlu, Neslişah Yılmaz, Nur Çağlayan ve İngiltere Temsilcisi Zeynep Ober ile Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı Nilgün Canver

‘LONDRA II. MARKA ZİRVESİ’NE KATILACAK

Avukat olmasına rağmen Londra’da lüks markalar üzerine eğitim aldığını hatırlatan Volkan Hidayetoğlu, Türkiye Ekonomi Bakanlığı’nın  verdiği mmarka desteğine girmek için girişimlerinin devam ettiğinin altını çizdi. Hidayetoğlu, Avrupalı Türk Markalar Birliği’nin 2016 yılının ilk çeyreğinde düzenleyeceği ‘Londra II. Marka Zirvesi’ne de Barrus olarak katılmak istediklerini bildirdi.

ÖZÜMÜZDEN KOPMADAN GLOBAL MARKALAŞMAYA

Barrus’un koleksiyonlarını ortaya çıkan Neslişah yılmaz ve Nur Çağlayan da toplantıda bilgi verirken marka, ürünler ve firma hakkında verdikleri bilgiler şöyle:

Barrus, moda ve bireysellik aşkından doğmuş bir Türk modaevidir. Latince 'fil' anlamına gelir. Gücü, sadakati ve şansı simgeler. Barrus markası bütün bu özellikleri temsil eder. Sizi kendine güveni yüksek, stil sahibi, gizemli ve büyüleyici güzellikte hissettiren tasarımlar sunar. Markanın en son koleksiyonunu Türk moda tasarımlarının kalbinin attığı Nişantaşı’nda bulunan şık ve sıcak butiğinde görülebilecek. Barrus'un ihtişamlı sadelik dünyasına adım attığınız andan itibaren, kendi eşsizliğinizin tekrar farkına varıp, gerçek zerafeti Barrus'un trend oluşturan giysileri yansıtıyor.

Tasarımlarda kullanılan ebru sanatı Barrus’un imzası aynı zamanda.

Londra Moda Haftası’nda, 19 ve 20 Şubat günleri iki ayrı defilede 48 farklı tasarım moda sektörünün beğenisine sunulacak.

Barrus, Londra’da moda piyasasındaki high streetteki hazır giyimin üzerinde, tasarımcıların ise bir tık altında bir yerde kendini konumlandırıyor.Barrus markasını ortaya çıkaran iki tasarımcı Neslişah Yılmaz (solda) ve Nur Çağlayan

ÜNLÜLERE ÖZEL ELBİSELER GİTTİ

İngiltere’de moda ve üst segment birçok isme Barrus markalı elbiselerin gittiğini açıklayan İngiltere Temsilcisi Zeynep Ober, kimlerin giydirileceğini yakın zamanda açıklayacaklarını ifade etti.

Ober, uzun yıllar Londra’da moda ve giyim dünyasının içerisinde biri olarak, harrods ve Selfridge gibi büyük mağazalarla da temas halinde olduklarını belirterek, ayrıca Fransa, İtalya ve New York’tan alınan tekliflerin değerlendirildiğini, halen Londra’da 20’ye yakın ürünün seçkin mağazalarda satışta olduğunu sözlerine ekledi.BARRUS HAKKINDA 

Barrus, CEO Volkan Hidayetoğlu, Baş Tasarımcı Neslişah Yılmaz ve Marka Yöneticisi  Nur Çağlayan’dan oluşan çekirdek ekibi ile Nişantaşı’nın kalbinde lüks bir butikte kendi tasarımlarını hayata geçirmek için kuruldu.  

Barrus, sofistike, kendine güvenen, elegan ve sessiz bir cazibeye sahip Barrus kadınını kendisi gibi eşsiz tasarımlarla buluşturmak için çıktığı yolda, doğduğu toprakların binlerce yıllık kültürel mirasının ögelerini global moda formlarında, her milletten Barrus kadınına ulaştırmak için ilk adımlarını Ebru sanatını tasarımlarına uygulayarak attı. İngiltere Kraliçesi dahil her şahit olanı kendisine hayran bırakan Ebru sanatının tekrarlanamayan desenleri, eşi bulunmaz Barrus kadınının aradığı tasarımlarla buluştu ve Barrus kısa zamanda Türkiye’de fenomen haline geldi. 

Barrus, uluslararası lüks marka projelerindeki deneyimini kendisine sunan CEO’su Volkan Hidayetoğlu ve özgün tasarımlarını dünyanın metropol kadını ile tanıştırma vizyonuna baştan beri sahip olan ödüllü Baş Tasarımcısı Neslişah Yılmaz’ın ortak hayali olan global ama Türk bir marka yolunda üs olarak kendisini Londra’yı seçti ve İngiltere Temsilcisi, deneyimli moda insanı Zeynep Ober Dervişoğlu ile birlikte yoğun bir çalışmanın sonucunda Londra Moda Haftası’na kabul edilerek yapacağı 2016 Sonbahar-Kış Koleksiyonu defilesinin hazırlıklarına son hızla başladı. 

Bu hazırlıklar kapsamında Barrus, British Vogue ve Londra Moda Haftası’nın ünlü fotoğrafçısı Simon Armstrong ile birlikte London Eye’da keyifli bir fotoğraf çekimi gerçekleştirdi.  

Barrus, Londra’nın seçkin butiklerinde tasarımlarını İngiliz Barrus kadını ile buluştururken çeşitli İngiliz ünlülerinin de gardroplarında Noel ve Yılbaşı etkinliklerinde şıklıklarını eşsiz bir seviyeye taşımak için yerini aldı.

kaynak: eurovizyon.co.uk

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: Türkiye’nin, kadın, giyim, markalarından, Barrus, Dünya’ya, Londra, Moda, Haftas
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937