Haber Detayı
01 Ekim 2017 - Pazar 14:18 Bu haber 786 kez okundu
 
BARZANİ VE ABADİ HAKKINDA BOMBA İDDİA!
Tüm ısrarlara rağmen referandum inadından vazgeçmeyerek bütün bölgeyi krize sokan Mesut Barzani ve Irak Başbakanı Haydar Abadi'nin bir araya geleceği iddia edildi.
DÜNYA Haberi
BARZANİ VE ABADİ HAKKINDA BOMBA İDDİA!

Mesut Barzani ve Irak Başbakanı Haydar Abadi'nin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un girişimleri sonucu Paris'te bir araya gelecekleri iddia edildi.

Irak Bölgesel Kürt Yönetimine yakın internet sitelerinde yer alan habere göre, Mesut Barzani ve Irak Başbakanı Haydar Abadi, Paris’te Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un arabuluculuğunda bir araya geliyor.

ARABULUCULUK TEKLİFİ KABUL EDİLDİ

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, referandum sonrası gerilen Bağdat-Erbil ilişkilerinde arabuluculuk teklifine her iki taraftan olumlu yanıt geldiği, Irak Başbakanı Haydar Abadi, yazılı bir açıklama yaparak Macron’un arabulucuk teklifini ve Paris’e davetini kabul ettiklerini açıkladığı belirtildi.

 

BARZANİ TEKLİFE SICAK BAKTI

Macron’un, Fransa’nın arabuluculuk teklifini ünlü Fransız filozof ve yazar Henry Levy aracılığıyla Mesut Barzani’ye ilettiği Başkan Barzani’nin de teklife sıcak baktığı belirtildi. 

Irak bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'ye Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un arabuluculuk teklifini ileten ünlü Fransız filozof ve yazar Henry Levy, referandumdan sonra Erbil'de Barzani ile ilk görüşen kişi olduğu belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BARZANİ, VE, ABADİ, HAKKINDA, BOMBA, İDDİA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937