google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
06 Ocak 2018 - Cumartesi 10:49 Bu haber 1158 kez okundu
 
BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN BABA VAHŞETİ İÇİN FLAŞ TALİMAT!
Başbakan Yıldırım, İstanbul Maltepe'de bir babanın 2 ve 4 yaşındaki kızlarını pompalı tüfekle öldürmesinin ardından, annenin iddiaları üzerine kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığının araştırılması için inceleme başlattı.
GÜNDEM Haberi
BAŞBAKAN YILDIRIM'DAN BABA VAHŞETİ İÇİN FLAŞ TALİMAT!

3 Ocak Çarşamba günü, Maltepe Fındıklı Mahallesi Zambak Sokak içerisinde bulunan 5 katlı binanın zemin katındaki dairede baba ile iki kızının cesedi bulunmuştu.

Daha sonra babanın, kızlarını av tüfeğiyle öldürdükten sonra intihar ettiği belirlenmişti. Anne Dilek Yardım, olaydan sonra kocası için "uzaklaştırma" aldıramadığını söylemişti.

BAŞBAKAN TALİMAT VERDİ: İNCELEME BAŞLATILACAK Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Maltepe'de bir babanın 2 ve 4 yaşındaki kızlarını pompalı tüfekle öldürmesinin ardından, annenin iddiaları üzerine kamu görevlilerinin ihmali olup olmadığının araştırılması için inceleme başlattı. Olayda kamu görevlilerinin ihmalinin olup olmadığı araştırılacak.

 

BAŞBAKAN'A RAPOR SUNULACAK

Müfettişler, annenin hangi makamlara ne zaman başvuruda bulunduğunu ve hangi işlemlerin yapıldığını tek tek inceleyerek, rapor halinde Başbakan Yıldırım'a sunacak.

İNCELEME SORUŞTURMAYA DÖNÜŞEBİLİR

Olayla ilgili herhangi bir ilgisizlik, ihmal ve kusurun tespit edilmesi halinde incelemenin soruşturmaya dönüştürülebileceği belirtildi. Baba Ali Yardım'dan ayrılma sürecinde olan ve sığınma evinde kalan anne Dilek Yardım, "Defalarca savcı ve polise başvurduğunu ama uzaklaştırma kararı aldıramadığını" ifade etmişti.

KIZLARINI ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETMİŞTİ

Maltepe Fındıklı Mahallesi Zambak Sokak'ta, 2 Ocak günü bir apartmanın giriş katındaki evde silah seslerinin duyulması üzerine çevre sakinleri polise haber vermiş, eve gelen ekipler Elif Mina (4), kardeşi Miray Hira (2) ile babaları Ali Yardım'ın (29) cesedini bulmuştu. Yapılan araştırmada, Ali Yardım'ın, kızlarını öldürdükten sonra intihar ettiği belirlenmişti. 

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: BAŞBAKAN, YILDIRIM'DAN, BABA, VAHŞETİ, İÇİN, FLAŞ, TALİMAT!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937