google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 19:27 Bu haber 5796 kez okundu
 
BAŞKAN SEKMEN'DEN ERZURUM USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ ÜYELERİNE JEST!
Erzurum Usta Öğreticiler Derneği (ERUSÖD) yönetimi Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i makamında ziyaret etti.
YEREL HABER Haberi
BAŞKAN SEKMEN'DEN ERZURUM USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ ÜYELERİNE JEST!

HABERDESİFRE.COM - ERZURUM | ÖZEL HABER (ERUSÖD) Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’nin Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i makamında yaptığı ziyarete ERUSÖD Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Turan, yönetim kurulu üyeleri; Ali Hikmet Varhan, Sebile Elçi, Zinnur Bekmez katıldılar.

Erzurum Usta Öğreticiler Derneği’nin tanıtım, faaliyet ve amaçlarının anlatıldığı görüşmede Başkan Nurten Turan, “15 Aralık 2017 tarihinde resmi kuruluşunu gerçekleştiren derneğimizin amacı; Türkiye’nin bir çok ilinde olduğu gibi Erzurum’da Halk Eğitim bünyesinde görev alan usta öğreticileri bir Sivil Toplum Örgütü çatısı altında toplamak.  Derneğimize üye usta öğreticilerimiz için sosyal, kültürel, mesleki eğitim ve etkinlikler düzenlemek. Usta öğreticilerimizin kalifiye standardını yükseltmek. Seçilen değil aranılan bir usta öğretici seviyesine ulaşmak, ferdi olarak savunamadığımız ve alamadığımız özlük haklarımızı Erzurum Usta Öğreticiler Derneği (ERUSÖD) çatısı altında almak olacaktır.” Dedi.

USTA ÖĞRETİCİLERE EN SON 1991’DE KADRO VERİLDİ!

Usta öğreticilere en son 1991 yılında kadro verildiğini belirten Başkan Nurten Turan, “Türkiye çapında 600 kadrolu usta öğretici var ve 1991 yılından bugüne kadar usta öğreticilere kadro verilmemiş.” Dedi.

USTA ÖĞRETİCİLERİN BELİRLİ BİR STATÜLERİ YOKTUR!

Usta öğreticilerin, 2010 yılında 4-C’ nin geçici ücretli usta öğretici statüsünden çıkarıldığını belirten yönetim kurulu üyesi Ali Hikmet Varhan, “Devlet memurları kanununun 4. maddesinde kamu kurumlarında personelin 4-a, 4-b, 4-c ve 4-d şeklinde istihdam edilebileceği söylenmektedir. Yine aynı kanunun 5. maddesinde kamu kurumlarında söz konusu bu dört istihdam şekli dışında personel çalıştırılamayacağı kesin olarak belirtilmektedir. Ancak bizler; bu kapsam dışında kalmaktayız.

Usta öğreticiler, 2010 yılında 4-C’nin geçici ücretli usta öğretici statüsünden çıkarılmışlardır ve belirli bir statüleri bulunmamaktadır. Kadrosuz usta öğreticiler bu kurumlara 20-25 sene hizmet verdikten sonra kıdem tazminatı alamamakta; yıllarca bu kurumlara hizmet vermelerine rağmen kurs onayları yenilenmezse işsiz kalmakta, işsizlik sigortasından da faydalanamamaktadırlar.” Dedi.

BAŞKAN SEKMEN MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISINA USTA ÖĞRETİCİLERİN SORUNLARINI AKTARDI

Usta öğreticilerin sorunlarını dinleyen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen (MEB) Milli Eğitim Bakan Yardımcısıyla telefonla yaptığı görüşmesinde; Usta öğreticilerin geçmişten günümüze kadar gelen sorunlarını dile getirdi. Başkan Sekmen, “Eğitimli, kendini geliştirmiş, özveriyle çalışan, şehrimizi güzelleştiren, yetiştirdiği kursiyerlerle sosyal ve ekonomik anlamda Erzurum’a katma değer sağlayan usta öğretici arkadaşlarımızın sorunlarını çözmenizi temenni ediyoruz. Usta öğreticilerimizin haklı taleplerini Milli Eğitim Bakanımıza iletmenizi rica ediyorum.” Dedi.

BAŞKAN SEKMEN’DEN ERZURUM USTA ÖĞRETİCİ ÜYELERİNE JEST!

ERUSÖD Yönetim Kurulu Başkanı Nurten Turan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen’den, Erzurum Usta Öğreticiler Derneği (ERUSÖD) üyelerinin, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesislerinden tıpkı öğretmenler gibi indirimli yararlanabilmelerini talep etti. Bu talebi olumlu karşılayan Başkan Sekmen, Erzurum Usta Öğreticiler Derneği (ERUSÖD) üyelerinin Büyükşehir Sosyal Tesislerinden yüzde 15 indirimle yararlanabileceklerini söyledi. Başkan Mehmet Sekmen’in göstermiş olduğu ilgi ve bu jesti karşısında ERUSÖD yönetim kurulu üyeleri Ali Hikmet Varhan, Sebile Çile, Zinnur Bekmez ve Başkan Nurten Turan teşekkürlerini ifade ettiler. Başkan Sekmen, “Erzurum Usta Öğreticiler Derneğiniz hayırlı, uğurlu olsun. Derneğinizin kuruluş amacı ve gerçekleştirmek istediğiniz faaliyetler sizlere ve dolaylı olarak vatandaşlarımıza olumlu sonuçlar katacaktır. Bizlerde her zaman sizlerin destekçisi olacağımızı bilmenizi isterim.” Dedi. 

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: BAŞKAN, SEKMEN'DEN, ERZURUM, USTA, ÖĞRETİCİLER, DERNEĞİ, ÜYELERİNE, JEST!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
BAŞKAN SEKMEN'DEN ERZURUM USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ ÜYELERİNE JEST!
BAŞKAN SEKMEN'DEN ERZURUM USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ ÜYELERİNE JEST!
BAŞKAN SEKMEN'DEN ERZURUM USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ ÜYELERİNE JEST!
BAŞKAN SEKMEN'DEN ERZURUM USTA ÖĞRETİCİLER DERNEĞİ ÜYELERİNE JEST!
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937