google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
09 Ekim 2018 - Salı 10:35 Bu haber 2187 kez okundu
 
BAŞKAN UYSAL'DAN İSTANBULLULARA METRO MÜJDESİ
İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Habertürk'te Veyis Ateş'in sorularını yanıtladı. İstanbul'a yönelik projelerini anlatan Uysal, İBB Başkanı olacağını tahmin ettiğini söyledi ve ekledi, "Büyükşehir Belediyesinin sistemi iyi kurulmuş."
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN UYSAL'DAN İSTANBULLULARA METRO MÜJDESİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, Üsküdar-Çekmeköy metrosunun deneme sürüşlerini başarıyla tamamladığını belirterek, ''Üsküdar-Çekmeköy metrosunun ikinci etabı en geç bu ay sonu açılmış olacak." diye konuştu. İstanbul'da ekmeğe yapılan zamma ilişkin ise Uysal, ekmeğin fiyatının 1.25 kuruş olarak ilan edildiğine vurgu yaparak, fiyatı suistimal edenler konusunda gereğinin yapılacağını belirtti.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Habertürk'te Veyis Ateş'in sorularını yanıtladı. Başkan Uysal, "İstanbul'da bizi vatandaş göreve getiriyor. Vatandaş için problem olan bir şeye çözüm üretiyorsak görevimizi yapmış oluyoruz. İstanbul gibi dünyada başka büyük bir şehir yok. İstanbul'un en büyük sorunu da trafik. Hala yapacaklarımız var. Dünyaya göre başarısız da değiliz. Bütçemizin büyük bölümünü ulaşıma ayırıyoruz" diye konuştu.

ÜSKÜDAR-ÇEKMEKÖY METROSU

Uysal, "İstanbul'da yapılan ilk sürücüsüz metro. Sadece metronun yapımı değil, daha sonra sistemin yürümesi de önemli. 'İkinci kısım haziran ayı sonunda açılacak' demiştik. Yapımcı firma, işini bitirdikten sonra deneme sürüşleri yapılıyor. Sonra da 'Bu çalışabilir' deniyor, sürücüsüz olduğu için. 3 sefer deneme sürüşleri yapıldı. En son deneme sürüşü de problemsiz şekilde yapıldı. Üsküdar-Çekmeköy metrosunun ikinci etabı en geç bu ay sonu açılmış olacak. " diye konuştu.

UYSAL ADAY OLACAK MI?

Başkan Uysal, "Ben bir hedef koyarak buraya talip olmadım. Bunun en nihayetinde kararını verecek olan partimizin yetkili organları. Bana da tekrar görev verildiği taktirde bunu da en iyi şekilde yerine getiririz." diye konuştu.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: BAŞKAN, UYSAL'DAN, İSTANBULLULARA, METRO, MÜJDESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937