google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
10 Temmuz 2018 - Salı 09:07 Bu haber 2128 kez okundu
 
BEDELLİ İÇİN YENİ FORMÜL!
AK Parti Grup Başkanvekili Şentop, TBMM'deki yemin töreni öncesi yaptığı açıklamada, "Bedelli askerlik ile ilgili kanunlar yapılmış. Şahsi kanaatim, bu konu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir." dedi.
GÜNDEM Haberi
BEDELLİ İÇİN YENİ FORMÜL!

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Şentop TBMM'deki Cumhurbaşkanlığı yemin töreni öncesi soruları yanıtladı. Şentop bedelli askerlik konusunda "Bedelli askerlik ile ilgili kanunlar yapılmış. Şahsi kanaatim, bu konu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir. TSK ihtiyaçlarına göre yapılabilir." ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Şentop, bedelli askerlik konusunda, "Bedelli askerlik ile ilgili kanunlar yapılmış. Şahsi kanaatim, bu konu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir" dedi.

"TSK İHTİYAÇLARINA GÖRE YAPILABİLİR"

Habertürk'ün sorularını yanıtlayan Şentop, bedelli askerlik hakkında şu açıklamalarda bulundu.

Şentop, "Anayasa'da Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kanun arasındaki ilişkileri belirledik. Bedelli askerlik ile ilgili kanunlar yapılmış. Şahsi kanaatim, bu konu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenebilir. TSK ihtiyaçlarına göre yapılabilir. Bazı düzenlemeler yapılabilir." dedi.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: BEDELLİ, İÇİN, YENİ, FORMÜL!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937