google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
01 Mayıs 2017 - Pazartesi 14:16 Bu haber 1982 kez okundu
 
BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?
Yeni çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yapılacağı duyurulan 7000 bekçi alımı, birçok vatandaş için umut kapısı olacak. Peki bekçi alımı başvuruları ne zaman yapılacak? bu sorunun cevabı ve detaylar haberdesifre.com'da
GÜNDEM Haberi
BEKÇİ ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

7000 Bekçi alımı başvurusu birçok vatandaş için umut kapısı olacak. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Valilikler tarafından belirlenen kadro hakkında detaylı bilgiler, ilerleyen günlerde kurumların internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Peki, bekçi alımı başvurusu nasıl gerçekleştirilecek? İşte, on binlerce kişinin merakla araştırdığı konunun detayları haberimizde

BEKÇİ ALIMI BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILACAK?

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında bazı düzenlemelerin yapılmasını içeren ve Resmi Gazetede yayımlanan 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile çarşı ve mahalle bekçiliği için ilave 7 bin kadro ihdas edildi. 

7 bin yeni bekçi için kadro tahsisinin ardından valilikler vatandaşları internet siteleri üzerinden bilgilendirecek. Doğu Anadolu'daki illerin ardından ilk etapta Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay illeri için bekçi alımı yapılacak.

Resmi Gazetenin mükerrer sayısında yayımlanan 690 sayılı KHK’yla gerçekleştirilen yapısal düzenlemelere göre; göçmen kaçakçılığı suçların işlenmesinde kullanılan araçlara el konulması uygulaması yeniden düzenlenerek, toplam yolcu sayısının göçmen olması ve aynı suçun işlenmesinde kullanılması halinde araca al koymanın önü açıldı.

Köy ve mahalle muhtarlarının görevlerine dayalı sigortalıklarına ilişkin sosyal güvenlik primlerinin il özel idareleri veya valiliğe bağlı yatırım izleme ve koordinasyon başkanlıkları tarafından doğrudan Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmesi; sosyal güvenlik primlerinin karşılığının her yıl İçişleri Bakanlığı bütçesine konulması ve yılı içinde söz konusu bütçeden il özel idare ve yatırım izleme koordinasyon başkanlıkları bütçelerine aktarılması öngörüldü.

GÜVENLİK KORUCULARININ SİGORTA PRİMLERİ, VALİLİKLERCE ÖDENECEK

Güvenlik korucularının ilgili primlerinin sigortalı ve işveren hissesinin tamamının valiliklerce ödenmesi hüküm altına alındı. Bununla birlikte sigortalılarla güvenlik korucuları arasında eşitliğin sağlanması amaçlandı.
Çarşı ve mahalle bekçiliği için ilave 7 bin kadro ihdas edildi. Bütçe kanunları ve diğer kanunlarla Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ve Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) tanınan mali muafiyet hükümleri Jandarma Genel Komutanlığı için de geçerli olacak.

BEKÇİ ALIMI İÇİN ŞARTLAR NELER?

İlanın yayımlandığı ilde en az bir senedir ikamet ediyor olmak
Boy - kilo belirlenmiş oranlarda olmak
Sağlık sorunu olmamak
Fiziğinde kusur olmamak
Lise mezunu olmak

Yukarıda ki şartlar genel olarak bekçi alımlarında aranmakta olan şartlar arasında yer almaktadır. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEKÇİ, ALIMI, BAŞVURULARI, NE, ZAMAN, YAPILACAK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937