google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
06 Mayıs 2016 - Cuma 15:26 Bu haber 1410 kez okundu
 
BİNLERCE VATANDAŞA İNDİRİM MÜJDESİ!
Hükümet çiftçiyi kaçak elektrik faturasından kurtarmak için harekete geçti. Yeni uygulama ile faturanın bir bölümünü devlet ödeyecek.
GÜNDEM Haberi
BİNLERCE VATANDAŞA İNDİRİM MÜJDESİ!

Kaçak elektrik kullanmayan çiftçinin elektrik faturasına dönüm başına destek formülü masada yer alıyor. Buna göre dönüm başına dikilen ürünün sulamasında harcanan elektriğin bedelinin bir bölümünü devlet ödeyecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın koordinasyonunda yürütülen çalışmanın tüm Türkiye'yi kapsayacağı belirtiliyor.

HAZIRLIKLAR BAŞLADI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan edinilen bilgilere göre konuya ilişkin hazırlıklar başladı. Ancak henüz detaylar tam olarak netleşmedi. Star'ın haberine göre, tarımsal sulamada kullanılan elektrik meskene göre dört kuruş daha ucuz. Bir kilowatt saat için meskende 41 kuruş ödeme yapılırken, tarımsal sulamada aynı rakam 37 kuruş.

ÜRÜNE GÖRE DEĞİŞECEK

Tarımsal sulamanın desteklenmesi çalışmasında dönüm başına verilecek miktarın ürün tipine göre olacağı belirtiliyor. Üzerinde çalışılan sistemde abone olmayanların destekten yararlanamayacağına dikkat çeken Bakanlık kaynakları “Dönüm başına diktiği ürünün tipine göre devlet destek sağlar. Örneğin pamuk ekti ise sulamada kullanılacak motorun ne kadar elektrik tüketeceği belli. Elektrik faturasının bir bölümü karşılanacak” diye konuştu.

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hükümet, çiftçiyi, kaçak, elektrik, faturasından, kurtarmak, için, harekete, geç
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937