google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 13:09 Bu haber 1158 kez okundu
 
BU FOTOĞRAF OLAY ÇIKARTIR! RUSYA YPG YAN YANA!
Türkiye'nin tüm uyarılarına rağmen Rusya'nın terör örgütü YPG ile Suriye'de hala işbirliği yapmaya devam ediyor. Bir kentin daha DAEŞ'ten alınmasının ardından ortak basın açıklaması yaptılar.
GÜNDEM Haberi
BU FOTOĞRAF OLAY ÇIKARTIR! RUSYA YPG YAN YANA!

SURİYE'nin Deyrizor kentinin doğusu Uluslararası koalisyon ve Rus ordusunun desteği ile Demokratik Suriye Güçleri (DSG) tarafından terör örgütü DAEŞ'ten temizlendi. Operasyon ile ilgili açıklamayı Rus komutan ve YPG'nin 'sözde' sözcüsü birlikte yaptı.

Deyrizor kentinin Fırat Nehri'nin doğusunda kalan bölümünün, DAEŞ'ten temizlenmesi nedeniyle basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı, Rus general Alex Kim ile PKK terör örgütünün Suriye'deki uzantısı YPG'nin 'sözde' sözcüsü Nuri Mahmut yaptı.

Rus bayrağı ve YPG flamasının da bulunduğu basın açıklamasında konuşan Nuri Mahmut, denetimlerinde bulunan bölgelerin demokratik Suriye'nin parçası olacağını belirterek, "Başta ABD ve Rusya olmak üzere, tüm uluslararası güçlere, Suriye'nin geleceğinin barışçıl ve demokratik bir şekilde inşası ve özgürleştirilen bölgelerin güvenliğinin korunmasının garanti altına alınması çağrısı yapıyoruz" dedi.

Suriye'de daha önce ABD askerlerinin YPG'lilerle yan yana fotoğraf çektirmesine Türkiye büyük tepki göstermişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BU, FOTOĞRAF, OLAY, ÇIKARTIR!, RUSYA, YPG, YAN, YANA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937