google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
21 Ağustos 2021 - Cumartesi 13:33 Bu haber 8096 kez okundu
 
BU MAVİ DOLUNAY ÖNCE KRİZİ SONRA ÖDÜLÜ TETİKLEYECEK!
Astrolog, yazar Filiz Cansever 22 ağustos'ta gerçekleşecek olan Mavi Dolunayı ve bu dolunayın burçlara olan etkisini haberdesifre.com'a anlattı.
YAŞAM Haberi
BU MAVİ DOLUNAY ÖNCE KRİZİ SONRA ÖDÜLÜ TETİKLEYECEK!

22 Ağustos saat 15:03’te Kova burcunun 29. derecesinde Jüpiter yeni bir mavi dolunay meydana gelecek diyen Astrolog, yazar Filiz Cansever Mavi Dolunay ve bu dolunayın burçlara olan etkisini Haber Deşifre'ye anlattı.

Cansever, "Bir ay içerisinde ve aynı burçta gerçekleşen ikinci dolunaya “mavi dolunay” denir. (Ay Kova 29 – Güneş Aslan 29. derece) Dolunay haritasında Yay burcunun 15. derecesi yükselecek. Dolunay Anaretik derece dediğimiz 29. derecede gerçekleşecek. Bu derece son bir geçiş noktasıdır ve olayların son noktadaki gelişimi, geçiş öncesi sıkıntı ve kriz ile ilgili olabilmektedir. Bazı astrologlar tarafından “Kadersel Derece” olarak nitelendirilir; Burada yeni bir alana geçilmeden önce, eski olanla ilgili her türlü deneyim yaşanıp bitmesi gerekir. Bu da “bitmeden önceki son kriz” anlamına gelir. Yani bizim son sınavımız, verenler içinde artık farkındalıkla yaşamak anlamına gelir.

Özellikle Ay, Kova burcuna geçtikten sonra Jüpiter Kova derecesine yaklaşacak ve konuyu tetikleyecektir. Örneğin zamanında bir ilişki, bir girişim, bir iş ile ilgili yanlış bir hamle yapıldıysa bunu tekrar değerlendirme ve düzeltme şansı olabilir. Jüpiter inançlar, yargılar, hukuk, eğitim, akademi, büyük ve ileriye dönük hedefler ve planlar gibi konular ile bağlantılıdır. Bu süreçte davranış olarak abartılara, büyütmelere ve harcamalara dikkat etmek gerekiyor. Sınavların ödülünü bir nebze de olsa alabileceğimiz bir dolunay ile karşı karşıyayız.

Haritasında sabit burçlarda; Boğa, Aslan, Akrep, Kova anaretik 29. derecede yerleşimleri olanlar için ilişkilerden yana ve ilişkilerin oluşturduğu önemli bir farkındalık zamanı. Gelecek hedeflerimizi gerçekleştirme yönünde önümüzdeki engeller kalkabilir. Bize faydası olmayan konuları, insanları, davranışları sonlandırabiliriz.

Uranüs’ün Retro konumu burada geçmişle bağlantılı yüzleşme ve farkındalık kazanma konusunu da ifade etmekte. İlişkilere dair de olumlu haberler kapıda olabilir. Yani, bu Dolunay’ın hem çok daha belirgin ve etki yaratan hem de pozitif etkilerinin daha fazla ön plana çıktığı bir dönem yaşayacağız. Bu dönem Dolunay öncesinde 5 gün kala ve yaklaşık 14-15 gün sonrasına kadar devam edecek. Yani Ağustos ayının sonu ve Eylül ayının başları bu etkileri belirgin olarak taşıyacak.

KOVA DOLUNAYININ (MAVİ DOLUNAY) VE BURÇLARA ETKİSİNİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Mavi Dolunay'ın burçlar üzerine etkisini söyleyecek olursam;

Koç ve Yükselen Koçlar

Bu dolunayda 11. evinizden etki alacaksınız sevgili koçlar. Bu da demektir ki sosyal yaşamanız biraz canlanacak. Burası hayattaki hedeflerimizle alakalı da olduğu için ideallerinizi gerçekleştirmek için güçlü bir istek duyabilirsiniz. Bu da demektir ki mesleğinizde alakalı, işinizle alakalı, hedefinizle alakalı ise,  hareketli olacak ve bazı gelişmeler yaşayabileceksiniz. Belki de sosyal çevreniz aracılığıyla para kazanmanın farklı yollarını bile keşfedebilirsiniz. Bu yollar dostlarınızdan gelecek olan desteklerle belirebilir. Belki de onlarla beraber kazanabileceğiniz, ilerleyebileceğiniz bazı projeler hayatınıza girebilir. Bu arada Dolunay sonlanmaları da temsil ettiği için sorun yaşadığınız kişiler artık hayatınızdan gidebilir ya da siz son noktayı koyacak çözümler bulabilirsiniz. Bu da demektir ki sosyal Çevrenizde ki arkadaş gruplarınız ile olan ilişkilerde ön planda olacak. Keyif alacağınız bazı grup çalışmaları ya da organizasyonlara davetler alabilir, keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Kısacası yeni kapılar açılabilir, sizi ileriye taşıyacak olan kişilerle tanışma ya da duygusal anlamda ilişkiye başlayabilmenizde mümkün olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğalar

Bu Dolunay sizi 10. evinizden etkileyecek sevgili boğalar. Bu da demektir ki iş, kariyer, patronlarla ilgili durumlar, otorite figürleri ile aranızdaki ilişkiler güzelleşecek ve birçok konuda başarılı projelere imza atabileceksiniz. Çünkü Venüs’te sizin kariyer hanenize etkileşimle güzellikler katacaktır. Belki de iş yaptığınız ortamda, bazı kişilerle tanışacak, Venüs'ün aşk oklarını buradan da alabileceksiniz. Kariyerinizle alakalı yeni bir dönem başlıyor ya da bir yenilenme dönemi de diyebiliriz buna aslında. İletişimsel anlamda isteklerimizi açık ve net bir şekilde patronlara ya da otorite olarak gördüğünüz kişilere aktarma şansınız var. İletişiminizde sergileyeceğimiz performans belki de sizin uzun zamandır arzu ettiğiniz pozisyona ulaşmanızı da sağlayacaktır. Ama eğer sorumluluklarını yerine getirmeyen biriyseniz de sorunlar yaşama ihtimalinizde olabilir. Yani biraz gözde olabilir, dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. İş arayanlar güzel bir iş bulabilir, çalışanlarda iş değişikliği ya da aynı işin içerisinde farklı bir konuma geçme durumlarını yaşayabilirler. 10_4 Ev Aksını da içine aldığı için, ev ve aile konularınızla alakalı olumlu gelişmeler yaşamınızda mümkün. Eğer aile içerisinde belirsiz konular varsa bunlar da netleşecektir.

İkizler ve Yükselen İkizler

Kova dolunayı sizin 9. evinizde etkili olacak sevgili ikizler. Yurtdışı, eğitim, satış pazarlama, reklam, halkla ilişkiler gibi konular hızlanacak, hatta bu konuyla alakalı çalışanlar varsa neticeleri alabilecekler. 9. Ev Tanrıların evidir. Bu da demektir ki ruhsal anlamda bir uyanış, bir farkındalık, bir gerçekliğe gözlerinizi açma durumlarını yaşayabilirsiniz. Bu belki bir kişi aracılığıyla, belki alacağınız bir haberle gerçekleşebilir. Belki de uzun zamandır planladığınız bir seyahat ya da işle ilgili bir yolculuk gündeminize gelebilir. Geleceğinizle ilgili önemli kararlar alma, hedeflerinizi yeniden gözden geçirme, sonuçlanmasını istediğiniz durumların üzerine eğilme ve bunları belli bir neticeye bağlama arzunuz yükselecektir. Tabii 9. Ev hukuksal konuları da ilgilendirdiği için böyle bir konunuz varsa sonuca da bağlanabilir. Dolunay sizin 9. ve 3. ev aksında gerçekleştiği için kardeşleriniz, kuzenleriniz, yakın arkadaş ilişkilerinizde sıkıntılarınızı çözümleme ya da bazı konulardan sonlamalar yaşama ihtimaliniz de olabilir. Bu dönem yakın çevrenize karşı anlayışlı olursanız siz kazançlı çıkarsınız. Eleştirel bir bakış açısından ziyade, orta yolu bulan bir bakış açısı sizin karşı fikirlere daha anlayışlı olmanıza ve daha rahat ruhsal büyümenize faydası olacaktır.

Yengeç ve Yükselen Yengeçler

Sizin 8. evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay yaşayacaksınız sevgili yengeçler. Bu da demektir ki vergi, nafaka, prim, hukuksal konular, ortak kazançlar gibi alanlarınız hareketlenecek ve aydınlanacaktır. Aslında bu Dolunay ile beraber hayatınızda bu anlamda bazı krizler yaşıyorsanız ödemelerinizle ya da borçlarınız ile alakalı çok dikkatli yönetmeniz gerekecek. Yani hesapta olmayan gereksiz harcamalar ya da maddi riskler almamaya özen gösterin. Ama sonuçta ortak kazançlarınızla alakalı olan bu evin konularında, arzu ettiğiniz olumlu sonuçlara ulaşabilir, güzel haberlerin eşiğinde olabilirsiniz. Bunun içinde, her zamanki yaklaşımınızdan çok daha farklı bir yol denemeniz gerekecektir. Yani finansal anlamda artık gerçeklerle yüzleşmeli ve genel doğru anlamında kararlar alabilmelisiniz. Belki de kafanızda yatırımlarla ilgili bazı konularda fikirler gelebilir ve siz bu fikirleri netleştirebilirsiniz. Ama sonuçta borçlanmalarla ilgili yapmanız gereken ödemelerinizle alakalı güzel gelişmelerin eşiğinde olabilirsiniz. Her ne kadar yatırımlarınız ya da katılımlarınız size gelir kazandırabilecek olsa da tedbirli olmanızda yarar var.

Aslan ve Yükselen Aslanlar

Bu Dolunay sizi 7. evinizde etkileyecek sevgili aslanlar. Bu da demektir ki ikili ilişkiler, ortaklı kazançlar, ortaklıklarınız sizin önemli noktalarınız ve durumlarınız olacak. Yani ikili ilişkileriniz ya da ortaklı çalışmalarımız ya da yapmış olduğunuz bazı anlaşmalarımız varsa ya da bunlar üzerine kafa yoruyorsanız artık sonuçlarıma yaşayacaksınız demektir. Bu da iş anlamında sizin güzel destekler alacağınızı, para kazanabileceğinizi anlatır. Tabi sizin karşıt burcunuzda gerçekleşen bu Dolunay, kim dost, kim düşman bunu da görmenizi sağlayacaktır. Adını koymakta zorlandığınız ilişkilerinizde yeni bir boyut kazanacak kararlar alabilirsiniz. Bu da sizin kişisel hayatınızda farklı bir dönüm noktasına geleceksiniz anlamına gelir. İlişkisi olmayan bir aslan burcu iseniz, şanslı bir döneminiz olduğunu söylemek isterim. Hayatınızda yeni bir insanla konuşabilir, bir yola çıkma kararı alabilirsiniz. Belki bu çok önceden arzu ettiğiniz, açılamadığınız ya da bir türlü yolunda gitmeyen bir ilişkinin rayına girmesi şeklinde de gerçekleşebilir. Tabii daha önce dediğimiz gibi ilişkisi olanlarda ciddi kararlar arifesinde olabilirler. Bunun yanında belirtmek gerekir ki eğer herhangi bir ilişkiniz yolunda gitmiyor sağlıklı ilerlemiyorsa bu da sonlanacaktır. Aklıma gelmişken belirteyim ki yeni ortaklıklar açısından güzel bir dönem. Belki de yeni anlaşmalar ve sizi mutlu edecek görüşmeler kapınızda.

Başak ve Yükselen Başaklar

Kova dolunayını 6. evinizde yaşayacaksınız sevgili başaklar. Bu da demektir ki çalışma hayatınız, çalışma arkadaşlarınız, günlük rutinlerimiz, genel sağlık durumunuzla alakalı yeni gelişmelere gebe siniz. Tabii bu da sağlığınıza özen göstermeniz, özellikle kan ve dolaşım sistemi, tansiyon gibi sorunlarınıza ya da rahatsızlıklarınıza her zamankinden daha fazla dikkat etmeniz gerekecek demektir. Çalışma koşulları ve iş arkadaşlarınız demişken, bu durumlarla daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir Belki de üzerinizde hissedeceğiniz baskılar artacak ve yeni iş arayışlarına girebileceksiniz anlamına da geliyor. Ama sakın panik yapmayın, çünkü bu Dolunay iş ve çalışma hayatınızda yeni kazançlar, ek kazançlarla bütçenizi genişletebilirsiniz anlamına da geliyor. Belki de bu zamana kadar bu anlamda çok fazla fırsat kaçırdınız ya da üzerine hiç düşünmediniz. İşte şimdi size geçmişle alakalı yapmış olduğunuz hataları artık düzeltme fırsatlarının sunacak bu Dolunay. Öyle güzel bir şey var ki, bu yılın sonuna kadar hatalarınızı, yanlışlarınızı, eksiklerinizi tamamlama şansı gökyüzü size sunuyor. Belki de çok farklı, bulunduğunuz yere uzak bir yerden iş teklifi alacaksınız ve geçmişteki hataları özellikle iş anlamında yapmış olduğunuz hataları düzeltme şansınız olacaktır. Bu yüzden güzel gelişmelere ve etkileşimleri hazır olun derim.

Terazi ve Yükselen Teraziler

Bu Dolunay 5. evinizden sizi etkileyecek sevgili teraziler. Bu da demektir ki özellikle aşk konuları gündemimiz olacaktır. Bunun yanında çocuklarla ilgili konular, creaktif çalışmalarınız, aileden gelen kazançlarınız konusunda da yeni gelişmeler yaşama ihtimaliniz var. Belki de bu dönem hobileriniz daha fazla sizin ilginizi çeker ve siz bu ilgi alanlarınızı başka insanlarla paylaşarak kazanca dönüştürebilirsiniz. Çünkü yatırım konuları bu dönem biraz daha fazla dikkatinizi çekecek ve paraya ihtiyaç duyacaksınız. Çünkü başarılarınız, elinizdeki imkânları ve fırsatları şansa dönüştürme durumlarınız dikkat çekici olacak. Ve siz bu anlamda risk almak isteyebilirsiniz. Olumlu bir kayda göre bunlar güzel sonuç verecektir ama yine de her zaman bir B planınız olsun. Belki de bunlar uzun vadeye yayılacak olan bazı kararlar olacaktır. İşte bunlar da gözünüzde artık somutlaşmaya başlayabileceği dönemler demektir. Sadece İsyankâr tavırlarınızla, tepkilerinize dikkat etmenizde yarar var. Bazı durumlarda abartılı tepkiler vererek hem kendinizi, hem işinizi, hem aşkınızı sıkıntıya sokabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrepler

Bu Dolunay sizi 4. evinizden etkileyecek sevgili akrepler. Yani ev, aile, yuva, mal mülk, arazi, kendi içinizde duymuş olduğunuzu özgüven konuları gündeminiz olacak ve bunlarla alakalı olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mesela belki uzun zamandır ev almayı ya da başka bir eve taşınmayı ya da elinizdeki evi satmayı düşünüyorsanız, bu konularla ilgili güzel gelişmeler yaşama ihtimaliniz var. Belki de henüz nerede yaşamak istediğinizin kararını verememişseniz eğer, işte bu konuda netleşmeye başlayacaktır. Belki de aile fertlerinden birinin size karşı olan negatif duygu durumları varsa, bunlarda dile getirilerek önünüze gelebilir. Bunun yanında belki de kendinizi eve kapatmak evde bazı spiritüel ve mistik çalışmalar yaparak ruhunuzu dinlendirmekte isteyebilirsiniz. Aslında bu önümüzdeki dönemlerde yaşayacaklarımıza daha güçlenerek mücadele etmenizi destekleyecektir. Bu dönemde iş ve kariyere odaklanmaktansa, aileden getirmiş olduğunuz bazı travmatik konularla alakalı terapi görmek ve bunları onarmak için de uygun bir zaman olduğunu düşünebilirsiniz. Belki de dostlarınızdan güzel teklifler alacak ve maddi anlamda kendinizi daha iyi hissedeceğiniz bir döneme girecek olmanızda olasılıklar dâhilinde.

Yay ve Yükselen Yaylar

Bu Dolunay sizi 3. evinizde etkileyecek sevgili yaylar. Yani her türlü iletişim, kardeşler, yakın arkadaşlar, yakın akrabalar, sosyal medya, yazılım gibi her türlü konu gündemimiz olacak ve bu konularla alakalı bazı beklentileriniz ya da kafanızdaki bazı düşünceler varsa netleşmeye başlayacaktır. Bu da demektir ki, iletişiminiz hızlanıyor ve kendinizi ifade etmek için iletişimin her türünü çok rahatlıkla kullanabilirsiniz anlamına geliyor. Özellikle makale yazarları, köşe yazıları, yazarlar, sunum hazırlayanlar için oldukça elverişli ve güzel sonuçlar alınabilecek bir dönem. Mesela bu dönemde sosyal medyayı çok aktif kullanabilir, bunun da size olumlu geri dönüşümlerini alabilirsiniz. Mesela belki bir projeniz ya da aklınızdaki bir fikir sosyal medya aracılığı ile duyurduğunuz da bu size hem iş, hem de kişisel gelişiminiz anlamında fayda sağlayabilir. Özellikle e-ticaret yapan kişiler için oldukça avantajlı bir dönem. Reklam, tanıtım, organizasyon, medya, yayıncılık gibi işlerle ilgileniyorsanız oldukça güçlü destekleriniz var diyebilirim. Çünkü ortaya atacağınız birçok fikir size para ve iş teklifi anlamında geri dönüş sağlayacaktır. Tabii iş arayan bir yay burcu iseniz başvurularınızı yapın ya da iş değiştirmek istiyorsanız bununla alakalı artıları eksileri hesaplayarak planlamalara başlayabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlaklar

Bu dolunay sizin 2. evinizde gerçekleşiyor sevgili oğlaklar. Yani para haneniz hareketlenmeye başlıyor. Bu zamana kadar belli bir uğraş verdiyseniz, belli bir çaba içerisinde iseniz, artık sonuçlarını görebilirsiniz. Çünkü bu size farklı bir rahatlama, aydınlanma ve bu zamana kadar parasal konulara verdiğiniz ya da yüklediğiniz anlamlarda farkındalıklar yaşama dönemindesiniz demektir. Aslında neredeyse para ile ilgili, işle ilgili birçok konu size gümüş tepsi ile sunulacak desem sanırım yanlış olmaz. Parayı ilgilendirecek, işinizle, kariyerinizle, iç güveninizle alakalı birçok konuda tavan yaptığınız bir döneme giriyorsunuz. Tabii böylesi gelişmeler, alacağınız yeni sorumlulukları da beraberinde getirecektir. Bu da demektir ki, sizin hayatınızda harcamalarınız ve kazançlarınızla alakalı dengeleri nasıl kuracağınızı fark ettiğiniz, belki de yeni düzenlemeler yaptığınız ve bunun olumlu sonuçlarını yaşayacağınız bir dönem. Belki de bugüne kadar kendi değerinizi bilmiyordunuz ama şimdi özellikle kazançlarınızla alakalı, neyi hak ettiğinizi ve sizin gerçek değerinizin ne olduğunu anlayacağınız farkındalıklara gebesiniz.

Kova ve Yükselen Kovalar

Bu dolunayın başkahramanı sizsiniz sevgili kovalar. Bu da kendinizi yenileme dürtünüzün çoğalacağı, yeni baştan bir benliğe, kimliğe bürünme isteğinizin artacağı ve işin en güzel tarafı da tüm bunları başarabileceğiniz bir dönem başlıyor. Artık bu hayatta gerçek amacınızın ne olduğunu ve hangi yanlışlarla zaman harcadığınızı, gelişiminize engelleyen faktörlerin ne olduğunu ve kendinizi geliştirmek için neler yapmanız gerektiğini anladığınız ve bu konularda aydınlanacağınız bir dönem. Eğer kendinizi göstermek istediğiniz hayatınızın içerisinde bir alan varsa, buna odaklanın ve en güzel şekliyle ve en doğru şekli ile kendinizi sergileyin. Çünkü yakın çevrenizden de hedeflerinizle alakalı çok güzel destekleriniz var. Bunun yanında ev almak ya da herhangi bir mal edinmek istiyorsanız da güzel bir dönem.

Balık ve Yükselen Balıklar

Bu Dolunay sizin 12. evinizde etkili olacak sevgili balıklar. Bu da demektir ki, bilinçaltınız sezgileriniz, rüyalarınız güçlenecek, alacağınız kararlarda etkili olacaktır. Ayrıca Venüs’ünde en güzel olumlu etkilerini göreceksiniz. Bu da korkularınızın, endişelerinizin aydınlanması ve sizin ruhsal büyümenize ve şifalanmanıza da fayda sağlayacak anlamına gelir. Bu dönem kendinizi daha fazla yardımsever bulabilir, hatta birçok insana yardım ettiğinizi fark edebilirsiniz. Özellikle sağlığınızla ilgili konularda tetkiklerinizi yaptırın ki bu ana kadar fark etmemiş olduğunuz bazı hastalıklarınız da gündeme gelebilir. Aslında bu dolunay size çok güzel yarayacak. Özellikle iş anlamında, başka insanlarla ortaklaşa iş yapmak ya da farklı tekliflerle gelerek anlaşmalar imzalamak için olumlu anlamda destekleyecek. Tabii sosyal medyayı duygusal ya da ruhsal anlamdaki büyüme için paylaşımlarda bulunarak kullanmanız sizin daha fazla fark edilmenizi de sağlayabilir. Bu yüzden reklam, pazarlama ya da herhangi bir ürünle ilgileniyorsanız, bunun satışı ile ilgili harekete geçmek için çok güzel fırsatlar yakalayacaksınız. Bu ev ayrıca gizli, sırlı bir ev olduğu için, bugüne kadar arkanızdan dönen oyunları ya da sizden saklanan sırları fark edebilir ve ona göre hayatınızda artık şekil almak isteyebilirsiniz.

Sevgilerimle…

Kaynak: Editör:
Etiketler: BU, MAVİ, DOLUNAY, ÖNCE, KRİZİ, SONRA, ÖDÜLÜ, TETİKLEYECEK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937