Haber Detayı
23 Temmuz 2017 - Pazar 09:17 Bu haber 1170 kez okundu
 
BULUTLAR: MİLLETİMİZ BAĞIMSIZ YAŞAMAYI İLKE EDİNMİŞTİR!
Erzurum Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Erzurum Kongresinin 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
YEREL HABER Haberi
BULUTLAR: MİLLETİMİZ BAĞIMSIZ YAŞAMAYI İLKE EDİNMİŞTİR!

HABERDESİFRE.COM - ERZURUM Erzurum Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Erzurum Kongresinin 98. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Bulutlar, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Milletimizin tarihi yolculuğunda en önemli dönüm noktalarından biri hiç şüphesiz Erzurum Kongresi olmuştur ve milletimizin önüne yepyeni ufuklar açmıştır. Erzurum Kongresi her ne kadar ilk bakıldığında bir bölge toplantısı olarak düzenlense de, bu toplantı tüm yurdu saracak bir bağımsızlık ateşinin ilk kıvılcımları olmuştur ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atılmasını sağlamıştır. Milletimizin bağımsız ve özgür yaşama kararlılığının ortaya konulduğu Erzurum Kongresi'nde milli sınırlar içinde vatanın bölünmez bir bütün olduğunun altı kalın çizgilerle çizilmiş ve asla taviz verilmeyeceği vurgulanmıştır. Milletimizin tarih boyunca, bağımsızlığından hiçbir zaman ödün vermeden yaşamayı kendisine ilke edindiği ve bu uğurda her türlü mücadeleyi vereceği bir kez daha kayıt altına alınmıştır.  Erzurum Kongresi'nin anlam ve önemini Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Tarih, bu kongremizi şüphesiz ender ve büyük bir eser olarak kaydedecektir" veciz sözleriyle dile getirmiştir.  Bağımsızlık uğruna tüm tehlikelere meydan okuyan vatansever kahramanların fedakarlıklarıyla Erzurum ve Sivas kongrelerinde alına karala bir bir hayata geçirilerek verilen destansı mücadelelerle Kurtuluş Savaşı'nı zaferle taçlandırmıştır. Milletimizin bağımsızlık tarihinde böylesine anlamlı bir yere sahip olan Erzurum Kongresi'nden ilham ve güç almayı her zaman sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Erzurum Kongresi'nin 98. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: BULUTLAR:, MİLLETİMİZ, BAĞIMSIZ, YAŞAMAYI, İLKE, EDİNMİŞTİR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937