google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
28 Nisan 2018 - Cumartesi 10:02 Bu haber 8025 kez okundu
 
ÇENENİZDE SİVİLCE ÇIKIYORSA DİKKAT!
Yüzünüzün farklı bölgelerinde görülen sivilceler hastalık işareti olabilir.
SAĞLIK Haberi
ÇENENİZDE SİVİLCE ÇIKIYORSA DİKKAT!

Yüzünüzün farklı bölgelerinde görülen sivilceler hastalık işareti olabilir. Bu sivilcelerin çıktığı bölgeye göre hastalık tahmini yapılabilir, erken tanı ile birlikte tedavi sürecini kolay bir hale getirebilirsiniz. İşte yüzünüzde görülen bölgeye göre ortaya çıkan sivilcelerin sebepleri

17
Çenenizde sivilce çıkıyorsa dikkat!

Alın: Alında sivilce çıkması sıklıkla görülen bir durum olsa bile altında farklı bir sağlık sorunu yatıyor olabilir. Alın bölgesinde sıklıkla sivilce çıkmasının stres, uykusuzluk gibi sebepleri olabileceği gibi karaciğer, sindirim sistemi ve beslenme düzeyi ile ilgili sağlık sorunlarının da işareti olabilir.

27
Çenenizde sivilce çıkıyorsa dikkat!

Burun ve üst dudak kenarları: Burun ve üst dudak kenarlarında sıklıkla sivilce sorunu yaşayan kişilerin en kısa süre içinde doktor ile görüşmesi tavsiye ediliyor. Burunda yer alan sivilceler baharatlı gıdalardan uzak kalmanızın bir işareti olabilir. Üst dudak kenarlarında görülen sivilcelerin ise kalp, dalak ve karaciğer gibi sağlık sorunları ile doğrudan ilişkisi olabilir. Dikkat etmekte fayda var.


 
37
Çenenizde sivilce çıkıyorsa dikkat!

Yanaklar: Yanaklarda görülen sivilcelerin en büyük sebebi günlük şeker miktarıdır. Bunun yanı sıra bazı solunum yolu hastalıkları ve akciğer sorunları sebebiyle de yanaklarınızda sivilce oluşabilir. En iyi tanı için uzman bir doktora görünmeniz gereklidir.

47
Çenenizde sivilce çıkıyorsa dikkat!

Yüzün kenarları: Yapılan araştırmalara göre yüzün dış bölümlerinde ortaya çıkan sivilceler, hormonal dengesizlikler ve cilt yüzeyinde görülen tıkanıklıklar gibi sorunların işareti olabilir. Kullandığınız bakım ve kozmetik ürünlerini değiştirmeniz faydalı olabilir.

57
Çenenizde sivilce çıkıyorsa dikkat!

Çene: Çene bölgesinde görülen sivilcelerin hormonal düzensizlikler ile doğrudan ilişkisi olduğu bilinmektedir.

67
Çenenizde sivilce çıkıyorsa dikkat!

Kaşların arası: Kaşların arasında sivilce görülmesi karaciğerlerde meydana gelen bir sağlık sorununa işaret ediyor olabilir.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ÇENENİZDE, SİVİLCE, ÇIKIYORSA, DİKKAT!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937