google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
02 Mart 2019 - Cumartesi 17:54 Bu haber 16973 kez okundu
 
ÇEŞME'YE MÜJDELİ HABER!
Uzun zamandır sürdürülen girişimler sonucu 50 yataklı olan Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’nin kapasitesi 75 yatağa çıkıyor.
YEREL HABER Haberi
ÇEŞME'YE MÜJDELİ HABER!

HABERDESİFRE.COM | ÇEŞME Uzun zamandır sürdürülen girişimler sonucu 50 yataklı olan Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’nin kapasitesi 75 yatağa çıkıyor. Mevcut polikliniklere ilaveten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Kardiyoloji, Göğüs Hastalıkları, Nöroloji, Patoloji, Beyin Cerrahisi Poliklinikleri ile Yoğun Bakım Servisi de hizmete alınacak, hastalar civar hastanelere taşınmaktan kurtulacak..

ÇEŞME ALPER ÇİZGENAKAT DEVLET HASTANESİ’NDEN MÜJDELİ HABER

Yaklaşık 4 yıldır yeni ve modern binasında hizmet vermeyi sürdüren ve günden güne kendini yenileyerek ve hizmet kalitesini artıran Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi için müjdeli haber Sağlık Bakanlığı’ndan geldi..

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Bakan adına Genel Müdür Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Sırrı Kotanoğlu imzasıyla, başta İzmir Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü olmak üzere toplam 10 yetkili makama gönderilen yazıyla; ‘50 yatakla hizmet verip C rolünde olan Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’nin 21 Şubat 2019 tarihinden itibaren 75 yataklı B rolünde hastane olarak hizmete devam etmesinin uygun görüldüğü’ bildirildi.

Konu başlığı ‘T.C. Sağlık Bakanlığı Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Hizmet Rolü ve Yatak Sayısı Değişikliği’ olan yazıda; ‘İşlemlerde aksaklık yaşanmaması için konunun ilgili birimlere tebliği hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz ve rica ederim’ bilgi notu da düşüldü.

DR. BARAN ŞEN: EMEĞİ GEÇENLERE ÇEŞME ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Başhekim Vekili Op. Dr. Baran Şen, Sağlık Bakanlığı’na yaptıkları müracaatın onaylanmasından duydukları memnuniyeti dile getirerek, “Bu girişimle hastanemiz Çeşme’nin hak ettiği bir konuma gelecek. Başta Sayın Sağlık Bakanımız’a, bakan yardımcılarımıza, İl Sağlık Müdürümüz’e, konuya gerekli hassasiyeti gösteren milletvekillerimize ve bu konuda en çok emeği geçenlerden olan Mustafa Cenger’e Çeşme adına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

14’TEN 20 POLİKLİNİĞE İLAVETEN BİR DE YOĞUN BAKIM SERVİSİ

Bu onay yazısı üzerine, hastanemizde bu yeni birimlerin bir an önce aktif hale gelebilmesi için gerekli girişimleri hemen başlatacaklarını vurgulayan Başhekim Vekili Dr. Şen sözlerini şöyle sürdürdü:

“2015 Mayıs’ta yeni binasına taşınan ve şu an 3 ortopedi, 2 dahiliye, 2 kadın doğum, genel cerrahi, göz, kulak-burun-boğaz, üroloji, psikiyatri, enfeksiyon hastalıkları, dermatoloji, diyet ve obezite polikliniği, diş, çocuk hastalıkları ve radyoloji olmak üzere toplam 14 poliklinik ile hizmet vermekteyiz. Hastanemizin C grubu hastaneden B grubuna yükseltilmesiyle, devlet hastanemize kadrolu olarak Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hekimi, Kardiyoloji hekimi, Göğüs Hastalıkları hekimi, Nöroloji hekimi, Patoloji hekimi, Beyin Cerrahisi hekimi de gelecek. Ayrıca Yoğun Bakım Servisi açılacak. Bu da hemşire ve personel ataması yönünde PDC kadrolarının (Personel Dağılım Cetveli) açılması anlamı taşımaktadır. Böylelikle artık birkaç istisna dışında hiçbir hastamız civar hastanelere gitmek zorunda kalmayacak. Çeşme’mize ve hastanemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.”

ORTOPEDİ İLE FİZİK TEDAVİ MERKEZİNİN BİR ARADA OLMASI ÇOK ÖNEMLİYDİ

Özellikle ortopedi alanında bir DAL hastanesi gibi çalışan Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’nde en çok eksikliği hissedilen bir fizik tedavi biriminin açılacak olması, ortopedi ile ortak tedavi yürütülmesi açısından son derece verimli sonuçlar alınmasını sağlayacak. Kendisini sürekli yenileyen, özel hastane konforunda uzman ve güler yüzlü ekibiyle hizmet veren Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’ne yeni servislerin açılacak olması ilçe halkı tarafından da memnuniyetle karşılandı.

Cumhur İttifakı’nın MHP’li Çeşme Belediye Başkanı Adayı Mustafa Cenger, MHP Çeşme İlçe Başkanı Gazi Fildir ve AK Parti Çeşme İlçe Başkanı İlter Etike ile birlikte Başhekim Yardımcısı Dr. Baran Şen’i makamında ziyaret ederek tebrik ettiler.

Haber: Fulya Omaç / Çeşme Aktüel Dergisi

Kaynak: Editör: HABER DEŞİFRE
Etiketler: ÇEŞME'YE, MÜJDELİ, HABER!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
ÇEŞME'YE MÜJDELİ HABER!
ÇEŞME'YE MÜJDELİ HABER!
ÇEŞME'YE MÜJDELİ HABER!
ÇEŞME'YE MÜJDELİ HABER!
ÇEŞME'YE MÜJDELİ HABER!
ÇEŞME'YE MÜJDELİ HABER!
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937