google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 16:18 Bu haber 1077 kez okundu
 
CHP'Lİ VEKİLDEN SKANDAL AÇIKLAMA
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara Çubuk'ta düzenlenen şehit Yener Kırıkçı’nın cenazesinde uğradığı saldırı ile ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu akıllara zarar açıklamalarda bulundu.
GÜNDEM Haberi
CHP'Lİ VEKİLDEN SKANDAL AÇIKLAMA

Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Nisan tarihinde Ankara'nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde bir grup tarafından saldırıya uğradı. Yapılan saldırıyla birlikte hükümet kanadı CHP Genel Başkanı'nın kılına zarar gelmemesi için olayları dindirmek adına anında harekete geçip Kılıçroğlu'nu sağlıklı bir şekilde bölgeden uzaklaştırdı. 

CHP'Lİ VEKİLDEN SKANDAL AÇIKLAMA

Tüm bu yaşananlara rağmen CHP'den olayı çarpıtmaya yönelik açıklamalar gelmeye devam ederken akla ziyan bir çıkışta CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu'ndan geldi

Kuşoğlu, "Devlet;  devlet erkanını, milletvekillerini, vatandaşlarını koruyamıyorsa,  benim gibi milletvekilleri gövdesini koyarak, tabancasını çekerek gereğini yapar. 'Devlet değiliz, bu işi beceremiyoruz' deniliyorsa, ben görevimi yapmaya hazırım." skandal ifadeler kullandı

ŞEHİT CENAZESİNDE NELER YAŞANMIŞTI?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çubuk'taki şehit cenazesinde saldırıya uğramış saldırı sonrası güvenlik güçleri anında harekete geçip CHP Genel Başkanı'nı güvenli bir eve götürerek korumaya alınmıştı. 

 

ERDOĞAN, TALİMAT VERİP  AN BE AN TAKİP ETTİ

Olay duyulur duyulmaz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun bölgeden güvenli bir şekilde çıkarılmasına yönelik anında talimat vermiş ve olayı an be an takip etmişti. 

 

HULUSİ AKAR KALABALIĞA ÇAĞRI YAPIP SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTI

Korumaya alındığı evin önünde bekleyenleri törende bulunun Savunma Bakanı Hulusi Akar bizzat giderek sakinleştirmiş ve Kılıçdaroğlu bölgeden ayrılana kadar ona eşlik etti. 

AK PARTİ VE MHP'Lİ İSİM EŞLİK ETTİ

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler ile MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya da saldırı sonrası Kemal Kılıçdaroğlu'nun da yanından bir an olsun ayrılmadı.

ZIRHLI ARAÇLA BÖLGEDEN UZAKLAŞTIRILDI

Kemal Kılıçdaroğlu, Hulusi Akar ve yanındakilerin müdahaleleri sayesinde güvenlik güçleri korumasında tutulduğu evin önüne gelen zırhlı araçla bölgeden sağlıklı bir şekilde uzaklaştırıldı. 

KARAKAYA: CANLI KALKAN OLDUK

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun saldırıya uğradığı şehit cenazesinde yaşananları anlattı. Kılıçdaroğlu'na sığındığı evde refakat ettiğini belirten Karakaya, "Tabiri caizse evin önünde canlı kalkan olduk" dedi.

Kaynak: haber7

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'Lİ, VEKİLDEN, SKANDAL, AÇIKLAMA,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937