google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
04 Mart 2019 - Pazartesi 14:02 Bu haber 1934 kez okundu
 
CHP'Yİ ÇALKALAYAN YASAK AŞK SKANDALI
CHP İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı belediye çalışanı A.O. tarafından görüntülerinin kameraya çekilmesi nedeniyle adaylıktan çekildiği iddia edildi.
GÜNDEM Haberi
CHP'Yİ ÇALKALAYAN YASAK AŞK SKANDALI

CHP'li İzmir Bayraklı belediyesinde yaşanan yasak aşk skandalı partiyi karıştırdı. CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı belediye çalışanı A.O. tarafından görüntülerinin kameraya çekilmesi nedeniyle adaylıktan çekildiği iddia edildi. Başkan Karabağ, şantaj iddiasıyla şikayetçi oldu

120

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 2

CHP'li belediye başkanı Hasan Karabağ ile belediye çalışanı A.O.'nun belediyeye ait bir ofiste gizli kamera ile çekilen uygunsuz görüntüleri ortaya çıktı. CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu'na kadar ulaştırılan görüntüler sonrası "Adaylığını geri çek" telefonu alan Karabağ, büyük şok yaşadı. İlçeyi iki dönemdir yöneten Karabağ'ın, bu yüzden aday yapılmadığı iddia edildi.

220

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 3

Kadının işine son verildi
İfadesi alınan genç kadın ise "Hasan Karabağ ile yaşamış olduğum ilişkiyi, 2016'da Gencerler Apartmanı'nda bulunan belediyeye ait dairede kendisinden habersiz şekilde kaydettim. Şantaj yapmak gibi niyetim yoktu" dedi. Bu arada genç kadının geçen hafta işine son verildiği iddia edildi.

 
320

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 4

Genç kadının ifadesi olay 
Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısının talimatıyla emniyet mensupları, A.O. ve üzerinde sahte kimlikle yakalanan E.D'yi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen sanıklardan E.D. tutuklanırken, A.O. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Genç kadın ifadesinde şunları anlattı.

420
 

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 5

Hasan Karabağ'ı uzaktan tanıyordum
Şantaj skandalında gizli çekim yapan A.O. emniyet ve savcılık ifadesinde, “Ben 2013 yılında Karşıyaka Belediyesi’ne girdim. Burada değişik birimlerde çalıştım. Sağlık sorunlarım nedeniyle 2015 yılında belediyeden ayrıldım. Karşıyaka CHP İlçeye üye olduğum için siyasilerle tanışıyordum. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ’ı ismen tanıyor ve uzaktan görüyordum. 

520

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 6

Başkanla ilişkimiz facebook üzerindenbaşladı
Kendisiyle ilk 2014 yılında CHP il örgütünün Fuar’da düzenlediği yemekte tanıştık. Tanıştığımız hafta Başkan Karabağ bana Facebook’tan arkadaşlık isteği gönderip telefon numaramı istedi. Bende telefon numaramı verdim. Kendisiyle önce telefonda görüşmeye başladık. Beni sürekli makamına çağırıyordu. O Dönem Karşıyaka Belediyesi’nde çalıştığım için öğle arası yanına gidip sohbet ediyorduk’ dedi.

 

 
620

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 7

Yakınlaşmamız 3 yıl sürdü
Başkan ile yaşadıkları birlikteliği detaylı anlatan A.O. ifadesinde, “Hasan Karabağ ile olan arkadaşlığımız birlikteliğe dönüştü. Bu birlikteliğimiz yaklaşık 3 yıl sürdü. 3 Yıl yaşadığımız birliktelikten sonra 1,5 yıldır kendisiyle görüşmüyorum. Ayrılmamızın sebebi ise 2017 yılının Nisan ayında Facebook hesabıma Karagöller hesabından bir mesaj geldi. Bende kendisine olayı anlattım. Başkan bana, ‘Zaten bu ilişki dillenmeye başlandı. Buluşma yerimizi değiştirelim’ dedi.

 

720

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 8

Belediyenin misafirhanesinde gizlice buluşuyorduk
İlişkilerinin dillenmesi üzerine Osmangazi’de Belediye’ye ait Özel Kalem Misafirhanesi’nde buluşmaya başladıklarını belirten A.Ö., ‘Başkan Karabağ buluşmalarımız azalmıştı. Bu misafirhanede ayda bir buluşmaya başladık. 2017 Temmuz ayından sonra kendisi ile görüşmedim. Kurultay seçimlerinde Muharrem İnce’yi desteklediğim için aramız iyice açılmıştı’ dedi.

 

820
 

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 9

İnternetten aldığım kamera ile gizli çekim yaptım
Başkanla yaşadığı ilişkiyi detaylı anlatan A.O., ‘İnternetten aldığım küçük kamera ile gizli çekim yapmaya karar verdim. 2015 veya 2016 yılında belediyeye ait misafirhanede çektim. Aldığım kamerayı çantamın içine koydum. 

 
920

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 10

Beni ihmal ettiği içn görüntüleri çektim
Karabağ ile aramız açılmaya başladı. Kendisinden uzaklaşmam
için bana baskı yapıyordu. Sağladığı birtakım imkanları geri çekti. Çantanın altını deldim. Kamerayı odayı görecek şekilde ayarladım. Sonra da Hasan Karabağ’dan habersiz kaydettim. Hasan Karabağ beni ihmal ettiği için görüntüleri çektim.

1020

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 11

Borç istedim vermedi
Ayrıca bu görüntüyü çekerken alkollüydüm. Sağlıklı düşünemedim. Maddi sıkıntıya düştüm. Borç istedim vermedi. Bende tefeciden 6 bin lira borç aldım. Hasan Karabağ beni noterden gönderdiği yazı ile belediyeden çıkardı. Aramızdaki ilişkinin duyulmasından korktuğu için bunu yaptı. Çektiğim gizli görüntüleri bir siteye verdim” şeklinde ifade verdiği iddia edildi.

1120

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 12

Hasan Karabağ kimdir?

1955 yılında Manisa'nın Kula ilçesinde doğmuş. 
Daha çocuk yaşta iken (1963 yılında) tüm ailesi ile birlikte Bayraklı'nın Çiçek Mahallesi'ne göç etmiştir. İlkokulu Bayraklı'da bulunan Talatpaşa İlköğretim Okulu'nda,ortaokulu Bayraklı Ortaokulu'nda bitirmiştir.Liseyi Mithatpaşa Teknisyen Okulu Makina Bölümü'nde tamamladıktan sonra 1979 yılında Ege Üniversitesi Makina Fakültesi'nden Makina Mühendisi olarak mezun olmuştur. Askerlik hizmetini 1982 yılında Erzincan'da tamamlamıştır.

 
1220
 

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 13

1982 yılında ilköğretim öğretmenliği yapan Bahriye Hanımla evlenmiş, 1984 yılında tek kızları Deniz dünyaya gelmiştir. 1985 yılından beri İzmir piyasasında ısıtma, havalandırma, klima sektöründe proje mühendisi olarak çalışmıştır. İzmir ve Ege'de binlerce projeye imza atan Hasan Karabağ inşaat sektöründe de faliyette bulunmuştur.

1320

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 14

Hasan Karabağ daha gençlik yıllarından itibaren aktif siyasetin içinde yer almıştır. 1980 öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları'nda başladığı siyasete Karşıyaka Gençlik Kolları Sekreterliği yaparak devam etmiştir. 1991 yılında Sosyal Demokrat Halkçı Parti'de İzmir İl Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

1420

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 15

1994-1999 yılları arasında Karşıyaka Belediyesi'nde CHP Meclis Üyeliği ve Grup Başkanvekilliği görevlerinde bulunmuştur.Hasan Karabağ Bayraklı için yapılan tüm çalışmaların yakın takipçisi olmuştur.Gençlik ve sporla yakın ilişkileri olmuş Bayraklı'nın üçüncü amatör kulübü olan Ceyhan Altınyıldız Spor Kulübü'nü kurmuş ve uzun yıllar başkanlığını yapmıştır.

 
1520

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 16

Hasan Karabağ Bahriye Karabağ'la evli.

1620
 

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 17

1720

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 18

 
 
1820

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 19

 
1920

CHP’li Belediye Başkanı Hasan Karabağ'ın yasak aşk yaşadığı iddiası ortalığı karıştırdı - Sayfa 20

 
 
Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: CHP'Yİ, ÇALKALAYAN, YASAK, AŞK, SKANDALI,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937