google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
26 Mart 2019 - Salı 11:50 Bu haber 11091 kez okundu
 
ÇİFTLİK BANK SORUŞTURMASINDA FLAŞ GELİŞME!
Çiftlik Bank soruşturmasından son dakika haberi geldi. 11 tutuklu 48 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.
ASAYİŞ Haberi
ÇİFTLİK BANK SORUŞTURMASINDA FLAŞ GELİŞME!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca Çiftlik Bank'a yönelik yürütülen soruşturma sonunda7'si firari, 11'i tutuklu 48 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca kamuoyunda Çiftlik Bank olarak bilinen sistemin kurucuları hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, aralarında Brezilya, Uruguay, KKTC ve ABD adli makamlarına yönelik iade talepnamesi düzenlenen firari Mehmet Aydın, Fatih Aydın, Osman Naim Kaya ve Cengiz Samur'un da bulunduğu 48 kişi "şüpheli" sıfatıyla yer alırken, 3 bin 762 kişi de "müşteki" olarak yer aldı.

İddianamede, 48 şüpheliden 7'sinin firari olduğu, 11 şüphelinin de tutuklu bulunduğu belirtildi. Aralarında firari Mehmet Aydın'ın da bulunduğu 18 şüpheli hakkında "suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme" suçundan ikişer yıldan altışar yıla, "bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık" suçundan 3 bin 762 kez üçer yıldan onar yıla, "ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık" suçundan yine 3 bin 762 kez üçer yıldan onar yıla, "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçundan da altışar yıldan 14'er yıla kadar hapis cezası istendi.

Tam 75 bin yıl
İddianamede, bu kapsamda 18 örgüt yöneticisinin 22 bin 580'er yıldan 75 bin 260'ar yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. 

İddianamede, 23 şüphelinin "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma", "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından dörder yıldan onar yıla kadar, 7 şüpheli hakkında da "suç işlemek amacıyla kurulan örgüte yardım etme" ve "suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" suçlarından dörder yıldan onar yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Paralarla yurtdışına kaçan, ’Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın son olarak lüks yaşamına dair görüntüler gelmişi.

Çiftlik Bank adı altında onbinlerce kişinin milyonlarca lira dolandırılmasına ilişkin soruşturmanın bir numaralı faili Mehmet Aydın, Kırmızı Bülten ile dünyanın dört bir yanında aranıyor. En son Uruguay ve Arjantin’de görünen Aydın’ın nerede olduğuna dair henüz bir iz yok. 

Ancak daha önce medyaya yansın yurt dışı görüntülerinde Tosuncuk lakaplı Aydın'ın lüks bir yaşam sürdüğü biliniyor.

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: ÇİFTLİK, BANK, SORUŞTURMASINDA, FLAŞ, GELİŞME!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937