google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
29 Eylül 2015 - Salı 17:47 Bu haber 1569 kez okundu
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: HESAP SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 11. Muhtarlar buluşmasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan konuşmasında "Teröristi cici kız diye ekranlara çıkartan sizsiniz. Senin o gönderdiğin mektuplarının da kıymeti harbiyesi yok." diye konuştu.
GÜNDEM Haberi
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: HESAP SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Değerli kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne hoşgeldiniz. Geçmiş bayramınızı tebrik ediyorum.

Sözlerimin hemen başında Mekke'de meydana gelen kazalarda hayatını kaybeden kardeşlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Yine bayram boyunca trafik kazalarında hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. 

"MÜSLÜMANLIĞIN KUTSALLARINA SAYGISI OLMAYAN..."

Maalesef terör bayram günlerinde de can yakmaya devam etti. Güvenlik güçlerimizden şehit olan ve yaralananlar oldu. Hiçbir kutsalları olmayan Müslümanlığın kutsallarına da saygısı olmayan bu teröristlerle mücadeleyi sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız.

"HESAP SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Bunların yurtiçinde sözde şehitlikleri varmış ya bunların buralara koydukları taziye evi adı altında mühimmat depoları var. Onlar bir taraftan bombalanıyor, bir taraftan da temizleniyor. Esnafımızı oraya çağıran ve haraca bağlandığı birçoğumuzun mağlumudur. Şuanda bir süre böyle devam edecekler ama biliniz ki bunlar son çırpınışlardır. Bunun da sonuna kadar giderek milletimiz adına hesap sormaya devam edeceğiz.

"UMUTLARINI TERÖR ÖRGÜTÜNE BAĞLAMIŞ OLANLARIN..."

Umutlarını terör örgütüne bağlamış olanların da yavaş yavaş hayal kırıklığı yaşadığını görüyoruz. Milletimiz terörle mücadelede devletinin yanında olduğunu her geçen gün daha güçlü şekilde gösteriyor.

Türkiye kendine uzanan her dost elini kavrayacak samimiyettedir. Ancak bu devletin kendisine silah doğrultanlara da cürretine pişman edecek güçte olduğunu herkes çok iyi bilmelidir. Biz ülke yönetimini devraldığımızda insanı yaşat ki devlet yaşasın anlayışını kendimize uslup edindik.

"HENDEK KAZMAKTAN BAŞKA NE YAPTINIZ?"

12 yılda toplam 79 yılda yapılan derslik kadar dersliği hizmete açtık. Türk'ü Kürt'e düşman etmek isteyenlere karşı biz tam tersine kardeş etmek için çalışıyoruz. Bunlar sadece benim Kürt kardeşimin istismarını yapıyorlar. Terör örgütünü arkasına alanlar hendek kazmaktan başka ne yaptınız bu ülkede?

"ÇÖZÜM SÜRECİNİ MAALESEF İSTİSMAR ETTİLER"

Teröre karşı mücadeleyi yılmadan ve usanmadan beraber vereceğiz. Bu teröristlere bu ülkeyi bırakmayız. İnşaallah beklediğimiz huzura kavuşacağız. Çözülemez denen nice meseleyi çözdük, yapılamaz denilen nice eseri hayata geçirdik. Terör meselesini milletimizin hayatından çıkarmak için başlattığımız çözüm sürecini maalesef istismar ettiler.

"TERÖR ÖRGÜTÜ UMDUĞU DESTEĞİ BULAMADI"

Suriye başta olmak üzere bölgemizde yaşanan olaylar ile bu sürecin siyasi muhattapların gereki iradeyi yerine koymamaları bu süreci maalesef yavaşlattı. Terör örgütü bölgedeki vatandaşlarımızdan umduğu desteği bulamadı inşaallah da bulamayacak. Terör örgütü sadece insanlığın değil milletimizin tüm fertleriyle birlikte Kürt kardeşlerimizin de düşmanıdır. Benim Türkiye'nin heryerinde yaşayan vatandaşlarım gibi Kürt ve Zaza kardeşlerim de yerlidir, millidir.

"SİZ KİMİ ALDATIYORSUNUZ?"

Hamburg'da yapılan toplantıda, Trinidad bayrağı, Japonya bayrağı var, Türk bayrağı yok. Hani sizin bayrakla sorununuz yoktu? Siz kimi aldatıyosunuz? Sizin bayrakla da, devletle de, milletle de, vatanla da sorununuz var. Bunların hepsinin farkındayız. Basın kuruluşları da yaptıkları yayınlarla yerli olmadıklarını kanıtladılar. Son vatanımız Anadolu'nun kalkınması için çalışanlar yerlidir, millidir, bu vatanın evladıdır. Üstünlük kavimle, ırkla değil, Allah'a yakınlıkla olur. Allah'a kim daha yakın ise o üstündür.

"BİRKAÇ TÜRK BAYRAĞI SALLAYARAK MİLLETİ KANDIRAMAZSINIZ"

Yerli ve milli olmak içimize kapanmak değil, büyük fotoğraf içindeki yerimizi doğru olarak görmektir. Hangi kökenden olursa olsun 78 milyon vatan evladı bu ülkenin tek milletidir. Teröristlerin cesetlerini sardıkları paçavra belli. O özlemini duydukları kendilerine ait bayraklarıdır. Bir de diyorlar ki "bizim bayrakla sorunumuz yok". Peki Hamburg'da yaptığınız ne? Siz bu milleti aldatırız diye bir kaç Türk bayrağı sallayarak bu milleti kandıramazsınız. 7 Haziran'da oldu, 1 Kasım'da inşaallah halkımız bu oyuna gelmeyecek.

"İNLERİNE GİRDİK, GİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı hiçbirşeye karışmasın demek aslında cumhurbaşkanı hiçbir şey yapmasın demektir. Kimse beni görevimi yapmaktan alıkoyamaz.

Paralel yapının darbe girişimindnde olduğunu görür görmez gerekeni yaptık, inlerine girdik girmeye de devam edeceğiz. Terör örgütünü kullanan kişiler ülkedek huzur ve güven ortamından rahatsızlar.

"2 BİNİN ÜZERİNDE TERÖRİSTİ ETKİSİZ HALE GETİRDİK"

Çanakkale'deki şehit dolaşırsanız orda Türk-Kürt ayrımı yok sadece bu vatanı kurtarabilmek için birlikte şehit oldular.

Türkiye kendi vatandaşlarının bir kısmı ile değil terör örgütüyle mücadele ediyooru şu ana kadar 2 binin üzerinde teröristi içerde ve dışarda etkisiz hale getirdik.

"SENİN O GÖNDERDİĞİN MEKTUPLARIN KIYMETİ YOK"

Ey medya bu oyuna alet olmayın. Erdoğan'a düşmanlığınız olabilir, bu düşmanlığı zaten attığınız başlıklardan anlayabiliyorum. Onlar için her türlü yolu meşru kılan sizsiniz, sizin ekranlarınız sizin başlıklarınız. Senin o gönderdiğin mektupların kıymeti yok. Vatanı için de çalışanlar bellidir kendi için çalışanlar da bellidir.

MİLLETİ NASIL SOYDUĞUNU ANLAT

Aydın Doğan Conrad olayını inkar etti. Şimdi bütün kirli çamaşırları ortaya çıktı.  Bu milleti nasıl soyup soğana çevirdiği ortaya çıktı. Sizin bütün hayatınız yalan.

Teröristi cici kız diye ekranlara çıkartan sizsiniz. Senin o gönderdiğin mektuplarının da kıymeti harbiyesi yok. 

Vatanı için çalışanlar da bellidir. Kendi saltanatı için çalışanlar da bellidir. 

ÜLKEHABER

Kaynak: Editör:
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Recep, Tayyip, Erdoğan, 11, Muhtarlar, buluşmasında, gündeme, dai
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937