google-site-verification: google1c8961f705f094a6.html
Haber Detayı
24 Mayıs 2017 - Çarşamba 11:49 Bu haber 1169 kez okundu
 
DARBE İDDİANAMESİNE GİRMEYEN SIR!
15 Temmuz darbe girişimini MİT'e ihbar eden binbaşı O.K'nin ifadesi FETÖ iddianamesine alınmadı.
GÜNDEM Haberi
DARBE İDDİANAMESİNE GİRMEYEN SIR!

15 Temmuz darbe girişimini MİT'e ihbar eden Binbaşı O.K'nin ifadesini bugünkü köşesine taşıyan Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, yazısına binbaşının ifadesini yayınlayan Yeni Şafak gazetesine teşekkür ederek başladı. 

Daha sonra esrarengiz binbaşı O.K'nin ifadesinden dikkat çeken detayları paylaşan Özkök, darbe gecesine ilişkin kilit nitelikteki ifadenin 'iddianameye koyulmadığını' yazdı. 

Özkök'ün yazısının detayları şöyle:

"YENİ Şafak gazetesine teşekkür ederim. Önce benim bir yanlışımı düzelttikleri için... Sonra da ödüllük bir gazetecilik yapıp, 15 Temmuz darbesi ile ilgili gizli kalmış çok önemli bir belgeyi ortaya çıkardıkları için.

Şimdi geleyim asıl meseleye...

Aylardır yazılan “esrarengiz Binbaşı H.A.” olayı giderek dallanıp budaklanıyor. Ben dahil, herkes adının baş harflerinin H.A. olduğunu zannediyordu, gerçek adının O.K. olduğu ortaya çıktı. Ben dahil herkes bu binbaşının hapiste olduğunu sanıyordu, MİT’te işe alındığı ortaya çıktı. Ben dahil herkes, ifadesinin alınmadığını sanıyordu, Yeni Şafak gazetesi ifadesinin alındığını ortaya çıkardı.

Sedat Ergin dün Hürriyet’te her gazeteciyi kıskandıracak bir araştırmacılıkla bu işin detaylarına indi. Ne yazık ki, dün sanıkları, göstericiler arasından geçirilerek mahkemeye getirilen bu davada bu gerçekleri göremeyeceksiniz.

Çünkü ‘esrarengiz binbaşı’nın ifadesi iddianameye konulmadı.

Şimdi gelin, 15 Temmuz günü saat 14.20’de MİT’e gelerek darbe ihbarı yapan, “eski FETÖ’cü”, “yeni MİT’çi” esrarengiz O.K.’nın ifadesinde neler söylediğine bir kere daha bakalım. 

ESRARENGİZ BİNBAŞI 'BU GECE ÇOK KAN DÖKÜLECEK' DEMİŞ

‘ESKİ FETÖ’cü’, “yeni MİT’çi” esrarengiz binbaşı O.K. ifadesinde diyor ki:

“MİT’te bana ne olacağını sordular, ben de ‘Büyük bir faaliyet olabileceğini, hatta darbe faaliyeti olabileceğini’ söyledim.”

“Çok kan akacak dediklerine göre, bu faaliyetin iyi niyetli bir faaliyet olmadığını söyledim.”

“Hatta kendilerine, YAŞ kararlarında FETÖ’cülere karşı büyük bir temizlik olabileceği sürekli yazılıyor. Bu nedenle YAŞ öncesinde bir darbe faaliyeti olabileceğini söyledim.”

İfade orada... Bulup çıkaran ben değilim.

İktidara en yakın gazetelerden biri olan Yeni Şafak’ın arşivinde duruyor.

Yani milli hafızamıza girdi.

Bakalım yargının hafızasına da girebilecek mi...

 

Kaynak: (internethaber) - İnternethaber Editör:
Etiketler: DARBE, İDDİANAMESİNE, GİRMEYEN, SIR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı http://go.onclasrv.com/afu.php?zoneid=1665937